KULTURA

Śliwkowy deszcz

0

Z burzy słów znów zlepimy się, połączeni marzeniami. Czas rozmnoży je. Zniknie cień sponad naszych głów, przecież będzie to spotkanie, którego chcesz. Śliwkowy deszcz. Będziesz moim bzem, ja będę trzepotać rzęsami. W nocy szczęście, a spokój w dzień. Będziesz moim bzem. Jeśli zechcę, odlecę na nich. W nocy szczęście, a spokój w dzień. Nie, ja nie jestem smutna. To tylko wyraz mojej twarzy. Znów najpewniej marzę. Między światła pstryknięciem – tak jak marzenie chce – a początkiem naszych myśli, tam spotkamy się. Będziesz moim bzem, ja będę trzepotać rzęsami. w nocy szczęście, a spokój w dzień. A teraz…

Kasia Stankiewicz po 15 latach odnowiła współpracę z Varius Manx (była wokalistką tego zespołu w latach 1996 – 2001, gdy zastąpiła Anitę Lipnicką). Jednym z efektów powrotu jest album „Ent”. Premiera płyty miała miejsce w kwietniu 2018 r. i zawiera kompozycje Roberta Jansona do tekstów autorstwa Kasi Stankiewicz. „Śliwkowy deszcz” to kolejna muzyczna propozycja z tej płyty. Teledysk do tego utworu w reżyserii Olgi Czyżykiewicz z pewnością będzie nie lada zaskoczeniem dla wielu fanów zespołu. W sieci znalazł się zaledwie tydzień temu! Jak powstawała kompozycja „Śliwkowy deszcz”, mieliśmy w kraju śliwkowy urodzaj, a zatem… do przetworów – komentuje przewrotnie Robert Janson. To lekki, melodyjny, z przekazem miłości w tekście utwór, który już skradł serca wielu słuchaczom. „Śliwkowy deszcz” jest piosenką o takim miłym stanie ciała i świadomości, kiedy zostawiając obok na chwilę śmieci rzeczywistości, możesz patrzeć w słońce, a ono nie razi – dodaje Kasia Stankiewicz.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz