Samorząd województwa od lat wspiera rozwój sportu w regionie. Jednym z projektów są Dolnośląskie Akademie Sportowe, które doczekały się właśnie trzeciej edycji.

To kolejny program, dzięki któremu młodzi, utalentowani dolnośląscy sportowcy objęci są kompleksowym wsparciem umożliwiającym rozwijanie swoich umiejętności.

Realizacja Dolnośląskich Akademii Sportowych w trzech dyscyplinach: siatkówce, piłce ręcznej i kolarstwie to wynik współpracy województwa z dolnośląskimi związkami sportowymi. Akademie funkcjonują w systemie roku szkolnego/sezonu ligowego. Ich głównym celem jest uzupełnienie i wsparcie istniejących systemów szkolenia sportowego. Dzięki programom możliwe jest realizowanie dodatkowych zajęć sportowych z użyciem nowoczesnego sprzętu sportowego i metod treningowych oraz organizacja dodatkowych form współzawodnictwa sportowego. To szczególnie cenne dla utalentowanych zawodników z małych miejscowości, zyskują oni bowiem możliwość trenowania w warunkach gwarantujących rozwój sportowy na odpowiednim poziomie.

Równie ważnym elementem akademii jest możliwość szkoleń i wzrost kompetencji dolnośląskich trenerów i instruktorów, którzy dzięki specjalistycznej wiedzy będą wiedzieć jak monitorować postępy najzdolniejszych sportowców i kierować rozwojem ich kariery. Każda akademia ma swój odrębny program i własną strategię działania, uzależnione od kształtu obecnego systemu szkolenia i potrzeb jego uzupełnienia.

Mam nadzieję, że do naszego programu wkrótce dołączą kolejne dyscypliny sportu tworząc tym samym jeszcze więcej możliwości dla młodych, utalentowanych sportowców – mówi członek zarządu województwa dolnośląskiego Michał Bobowiec.

Właśnie rozpoczęła się III edycja Dolnośląskich Akademii Sportowych. Pierwszą z nich zapoczątkowała dwa lata temu Dolnośląska Akademia Siatkówki. Program z każdym rokiem się rozwija i od 2018 roku zrzesza już trzy dyscypliny sportu: siatkówkę, kolarstwo i piłkę ręczną. Do tej pory na realizację projektu samorząd województwa przeznaczył 800 tys. zł. W III edycji każda z akademii otrzymała 200 tysięcy złotych dotacji na realizację swoich celów.

Poprzez: umwd.dolnyslask.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz