Delegacja Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich w środę 13 listopada w czeskich Havlovicach uczestniczyła w konferencji inaugurującej realizację projektu „Śladami wspólnej średniowiecznej historii”.

Projekt ten realizowany jest przez Gminę Ząbkowice Śląskie i Sdruzeni pro Vizmburk, z.s. W ramach projektu renowacji zostaną poddane zamki w Ząbkowicach Śląskich i Vizmburku. W krótkich prezentacjach pracownicy urzędu przedstawili historię ząbkowickiego zamku oraz plany jego remontu. W ten sam sposób czeski partner przekazał informację o czeskiej części projektu. Już wkrótce po obu stronach granicy zostaną ogłoszone przetargi na prace budowlane związane z przebudową zamków. Planowane zakończenie projektu to maj 2021 roku.

Projekt „Śladami wspólnej średniowiecznej historii” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020, wartość całego projektu to 1 249 878,74 euro, a dofinansowanie do części Gminy Ząbkowice Śląskie wynosi 484 242,36 euro. Zakończenie projektu planowane jest na maj 2021 roku.

Komentarze

Zostaw swój komentarz