Przy świetlicy w Brodziszowie odbyła się pierwsza edycja Święta Chleba. Celem organizatora, czyli Koła Gospodyń Wiejskich w Brodziszowie, jest organizowanie cyklicznej imprezy w każdą drugą niedzielę lipca, której głównym założeniem będzie promocja ręcznie wypiekanego chleba.

W minioną niedzielę do Brodziszowa zawitało kilkanaście kół gospodyń wiejskich, których zadaniem było przygotowanie i zaprezentowanie własnoręcznie wypieczonych chlebów, a także prezentacja krótkiego programu artystycznego.

W trakcie wydarzenia organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dla i dla dzieci. Prezentowany był sprzęt rolniczy, goście mogli podziwiać motocykle z grupy MotoFrankenstein Ząbkowice Śląskie, dzieci miały bezpłatny wstęp na dmuchany zamek, tatuaże, baloniki oraz ciepły posiłek. Dorośli natomiast mogli skosztować chleba ze smalcem i ogórkiem, pierogów, ciasta, kiełbasy i wiele innych smakowitości. Na zakończenie imprezy na scenie wystąpiły wspólnie wszystkie zespoły.

Impreza zorganizowana była ze składek własnych oraz z dofinansowania otrzymanego od prezesa Kopalni Kluczowa – Pana Piotra Michałowskiego, któremu KGW Brodziszów składa szczególne podziękowania. Organizatorzy bardzo dziękują prowadzącemu Witkowi Wiśniewskiemu za zaangażowanie w przeprowadzenie konkursów dla dzieci, licytacji chleba oraz poprowadzenie całej imprezy.

RT

Komentarze

Zostaw swój komentarz