W ubiegłą sobotę odbyło się oficjalne otwarcie wystawy szopek bożonarodzeniowych oraz ogłoszenie laureatów konkursu Bardo.Szopka 2019. 

Konkurs Bardo. Szopka organizowany jest przez Stowarzyszenie Bardo.Kultura z prezesem Beatą Szewczyk na czele i ma już kilkunastoletnią tradycję. To właśnie za sprawą Stowarzyszenia honorowy patronat nad konkursem w 2003 roku objęła obecna noblistka Olga Tokarczuk. Tegoroczna edycja i połączone siły Stowarzyszenia, CKiB, Gminy Bardo i parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny zaowocowały znakomitą frekwencją konkursową i licznie zgromadzoną publicznością.

Do konkursu zgłoszonych zostało niemal 40 szopek wykonanych przez dzieci, młodzież i dorosłych z okolicznych miejscowości powiatu ząbkowickiego oraz kłodzkiego. Jury konkursowe w składzie Michał Rajczakowski, Zofia Sarkowicz oraz Anna Sidor zwróciło uwagę na bardzo wysoki poziom wykonanych szopek co nie ułatwiało podjęcia decyzji w wyłonieniu laureatów.

Ważnym elementem sobotniej uroczystości, która miała miejsce w Centrum Kultury i Bibliotece w Bardzie, był także przegląd kolęd i pastorałek, który wprowadził zgromadzonych w świąteczno-noworoczny nastrój. Na scenie domu kultury wystąpiły zespoły z: Kudowy Zdroju – Hejszowina, Bielawy – Czerwona Jarzębina, Kobierzyc – Jarzębina, Złotego Stoku – Górnicza Orkiestra Dęta oraz lokalne zespoły „Przełomiacy” i „Wiolinek”. Ciekawe aranżacje, barwne stroje i liczne instrumenty wzbudziły ogromne zainteresowanie zgromadzonych widzów.

Uroczystość była także okazją do obejrzenia wystawy „Moje Bardo” przygotowanej przez sekcję malarską działającą przy CKiB pod opieką Michała Rajczakowskiego.

WYNIKI KONKURSU BARDO.SZOPKA 2019

  • Kategoria: szopki indywidualne klasy I – III
I miejsce: Michał Żołnierz
  • Kategoria: szopki indywidualne klasy IV – VI
I miejsce: Paulina Tubicz
II miejsce: Maciej Wołyniak
III miejsce: Roksana Stasyszyn
  • Kategoria: szopki zbiorowe klasy I – III
I miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny im. KEN w Bardzie z filią w Przyłęku: Alicja Ptasińska, Kaja Krupińska, Iga Urban, Alicja Fester, Kacper Mendera Krzysztof Kuźlak, Wojciech Jama, Mateusz Ostrzyżek, Dominik Strzelec, Dorian Podgórski, Bartosz Węgrzyn, Lubomir Jaroszewski, Alekdander Flis, Zuzanna Pachura, Inari Gałązka, Zuzanna Dubiel, Filip Janik, Krzysztof Witek, Karol Wierzbicki, Natalia Wierzbicka
II miejsce: Zespół Szkolno Przedszkolny im. KEN w Bardzie z filią w Przyłęku: Błażej Zawiliński, Kacper Mosiejowski, Paweł Gazda, Patryk Palac, Wojciech Zarzawiecki, Lena Dudek
  • Kategoria szopki zbiorowe klasy IV – VI 
I miejsce: Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu: Dominika Winiarska, Maciej Fajt, Paweł Sikorski, Filip Jabłoński, Szymon Granieczny
II miejsce: dzieci z sołectwa Opolnica
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu: Anna Jopa, Laura Boese
Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu: Dagmara Krotoff, Natalia Makuch, Natalia Puskarczyk
  • Kategoria: szkoły ponadpodstawowe i dorośli
I miejsce: Sołectwo Opolnica
Wyróżnienie: Zespół Szkół Specjalnych w Opolnicy
  • Kategoria: szopki rodzinne 
I miejsce: Matylda Stelmach z mamą
II miejsce: Hubert Wojciechowski z mamą
III miejsce: Zdzisława Międzybrocka z wnuczką Nataszą
Wyróżnienie: Piotr Chyżowswki z ciocią, Kinga Urbaś z mamą, Zofia Demidowicz i Maja Klimczak z rodzicami
GRAND PRIX: Bartosz Koprzak z babcią

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Bardo Krzysztofa Żegańskiego, Starostę Romana Festera oraz ojca proboszcza Mirosława Grakowicza. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy ze piękne prace i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz