Jesteśmy gotowi do prowadzenia konstruktywnej dyskusji o przyszłości kraju i regionu. Czekają nas intensywne tygodnie pełne mobilizacji, ale wiem, że zmierzamy we właściwym kierunku – dobrym dla Polski. Tak podsumował regionalną konwencję Prawa i Sprawiedliwości ząbkowiczanin Marcin Gwóźdź – kandydat na posła.

Utrzymana w bardzo energetycznym klimacie konwencja odbyła w minioną środę w Szczawnie Zdroju. Połączona była z podsumowaniem pracy parlamentarzystów PiS z okręgu wałbrzyskiego w kończącej się kadencji 2015 – 2019. Zjechali się tam członkowie i sympatycy Zjednoczonej Prawicy z całego okręgu wyborczego nr 2, w tym bardzo liczna reprezentacja Ziemi Ząbkowickiej. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

Dorobek całej formacji i jej parlamentarzystów z naszego subregionu przedstawiał minister Michał Dworczyk. Posługując się multimediami przypomniał najważniejsze zrealizowane punkty programu wyborczego PiS sprzed czterech lat. Akcentował przy tym szerokie zaangażowanie wielu lokalnych środowisk z przedsięwzięcia inwestycyjne zainicjowane lub prowadzone w poszczególnych powiatach. Nawiązując do współdziałania z samorządowcami przypomniał o zawartej kilka miesięcy temu koalicji w samorządzie Dolnego Śląska. Jak zauważył, dzięki temu region oraz poszczególne gminy i powiaty efektywnie realizują liczne projekty rozwojowe. Wskazał w tym kontekście na rolę, jaką pełni wicemarszałek Dolnego Śląska Marcin Gwóźdź.

Poseł uwypuklił wiarygodność Prawa i Sprawiedliwości także w kontekście zapowiedzi wyborczych na kolejną kadencję polskiego parlamentu. Apelował o liczny udział w wyborach, aby subregion wałbrzyski był okręgiem wygranej PiS.

W drugiej części konwencji wszystkim zebranym przedstawiali się kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na senatorów i posłów. Jednym z nich jest ząbkowiczanin Marcin Gwóźdź – wicemarszałek województwa dolnośląskiego. Został przyjęty owacyjnie i w bardzo spontanicznej wypowiedzi zapraszał do udziału w wyborach. Startuję z listy Prawa i Sprawiedliwości, bo warto i trzeba pracować, aby dobry czas dla Polski trwał – powiedział w trakcie krótkiego wystąpienia Marcin Gwóźdź. Dziękował też ministrowi Michałowi Dworczykowi, który cztery lata temu, jako świeżo upieczony poseł rozpoczął pracę w naszym regionie, aby i tym razem poprowadził całe środowisko do zwycięstwa w październikowych wyborach do Sejmu i Senatu.

Na ekranie wyświetlony został spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości z kluczowymi wypowiedziami prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Po familijnym foto wszystkich kandydatów był czas na wywiady, selfie z aspirującymi do ław poselskich i senatorskich osobami i bezpośrednie rozmowy. Po niedawnej i relacjonowanej w naszym portalu prezentacji kandydatów w Ząbkowicach Śląskich, konwencja w Szczawnie Zdroju była drugim ważnym akcentem kampanii wyborczej PiS. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy wszyscy kandydaci będą teraz docierać do wyborców w powiatach i gminach. Do wyborów zostało nieco ponad 40 dni.

Komentarze

Zostaw swój komentarz