W kwietniu 2019 r. ponad 600 tys. zł z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej trafiło do 5 gmin z powiatu ząbkowickiego. W marcu 2019 r. ponad 21 mln zł dotacji rządowych otrzymały samorządy z obszaru Ziemi Ząbkowickiej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Tym razem prawie 1 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych skierowanych zostało do 2 gmin z naszego terenu.  

W miniony piątek w Niemczy wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wręczył przedstawicielom 11 dolnośląskich gmin i 1 powiatu umowy na dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pomoc rządowa na realizację wyniosła ponad 14 mln zł i jest przeznaczona na realizację 12 projektów.

Wśród tych przedsięwzięć, jakie spełniły kryteria rządowego programu zasilającego inwestycje drogowe samorządów, znalazły się dwie gminy z powiatu ząbkowickiego:

  • 535 542 zł – gmina Ząbkowice Śląskie – II etap przebudowy ul. Piastowskiej w Ząbkowicach Śląskich,
  • 436 151 zł – gmina Ziębice – przebudowa ul. Spacerowej w Ziębicach wraz z infrastrukturą drogową i utwardzeniem części działki.

W uroczystości podpisania umów uczestniczyli samorządowcy reprezentujący beneficjentów tegorocznego wsparcia w ramach Funduszu Dróg Samorządowych oraz minister Michał Dworczyk, senator RP Aleksander Szwed oraz poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska.

Komentarze

Zostaw swój komentarz