Miniony tydzień niestety obfitował w zatrzymania pijanych kierowców. W ciągu 7 dni zatrzymano 6 mężczyzn, którzy wsiedli za kierowcę w stanie nietrzeźwości.

Złym rekordzistą był 34-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który samochodem osobowym jeździł po Ziębicach. Policjant wraz ze strażnikiem miejskim zatrzymali mężczyznę i sprawdzili stan trzeźwości. 34 latek miał 3,24 promila alkoholu w organizmie!

W Potworowie zatrzymany został 45-letni rowerzysta, który miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Kilka dni później policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Lipie 32-latka kierował autem osobowym z ponad 2 promilami.

Parę godzin później na drodze krajowej nr 8 w okolicy Barda doszło do wypadku z winy pijanego kierowcy. W 28-letniego kierowcę samochodu osobowego wjechał pijany obywatel Czech. 44-latek zza południowej granicy, mając ponad 1 promila alkoholu w organizmie, nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego go samochodu i uderzył w jadący przed nim samochód. Kierowca jak i pasażerka tego pojazdu z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Nietrzeźwy Czech został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Następnego dnia wieczorem na terenie gminy Ziębice zostali zatrzymani kierowcy samochodów osobowych.  Pierwszy miał 1,7 promila, zaś drugi 2,24 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani w tej czarnej serii stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Każdy z nich stanie przed sądem i odpowie za swój czyn.

Poprzez: KPP Ząbkowice Śląskie

Komentarze

Zostaw swój komentarz