W Urzędzie Miejskim odbyła się XII sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich. Radni uchwalili między innymi proponowane przez burmistrza Marcina Orzeszka zmiany w budżecie gminy na 2019 r.

Dzięki tym zmianom w tegorocznym budżecie znalazły się nowe zadania oraz zwiększono środki na realizację innych:

  • „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Jaworka poprzez budowę chodnika”  – 150 000 zł. Jest to bardzo ważne zadanie – będziemy kontynuować budowę chodnika do miejscowości Jaworek. W poprzednich latach został już wybudowany chodnik wzdłuż ul. Powstańców Warszawy do ul. Diamentowej. Teraz chodnikiem będziemy mogli dojść do samego Jaworka.
  • „Przebudowa ul. Piastowskiej w Ząbkowicach Śląskich – etap II” – 1 500 000 zł. Jest to kontynuacja przebudowy ul. Piastowskiej zrobionej w ubiegłym roku. Teraz wykonana zostanie nowa nawierzchnia i chodniki na odcinku od ul. Bohaterów Getta wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 2.
  • „Przebudowa budynku przy ul. Krzywej 4 w celu utworzenia dodatkowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3” – 1 300 000 zł. Zadanie to jest związane z rosnącymi potrzebami zapewnienia opieki żłobkowej w naszej gminie. Powstanie dzięki temu 30 dodatkowych miejsc żłobkowych – od 1 stycznia 2020 r. będziemy dysponowali 86 miejscami. Na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach programu Maluch Plus.
  • „Śladami wspólnej średniowiecznej historii” – 14 961,60 zł. To zadanie wieloletnie, na które otrzymaliśmy – wraz z naszym miastem partnerskim Cervenym Kostelcem z Czech – dotację 1 000 000 euro. W ramach tego zadania w najbliższych latach zostanie m.in. wykonany remont dziedzińca zamkowego czy adaptacja wieży bramnej na punkt widokowy i sale wystawiennicze.

Komentarze

Zostaw swój komentarz