Strażacy z Gminy Stoszowice po raz kolejny uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie z funkcjonariuszami Technisches Hilfswerk (THW) – Ortsverband Berlin-Lichtenberg.

8 naszych druhów wyjechało do Berlina wczesnym rankiem w piątek 25 maja. Po dotarciu na miejsce, po krótkim odpoczynku odwiedzili jednostkę policji w której stacjonują śmigłowce. Następnie w siedzibie zawodowej straży pożarnej  polscy strażacy spotkali się z zastępcą komendanta wojewódzkiego, który  zapoznał ich  funkcjonowaniem i historią berlińskiej straży pożarnej. – W sobotę uczestniczyliśmy w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodnego realizowanych wspólnie z niemiecką policją. Następnie udaliśmy się do jednego z największych ośrodków szkoleniowych w Niemczech z zakresu ratownictwa medycznego (NAW Berlin), gdzie czekała na nas symulacja wypadku drogowego – mówi Łukasz Sikorski z OSP Budzów, koordynator wymiany.

Dziękujemy  za pomoc w organizacji kolejnego wyjazdu do Berlina na polsko-niemieckie ćwiczenia prezesowi gminnemu OSP oraz wójtowi Stoszowic Pawłowi Gancarzowi – dodaje Łukasz Sikorski.

Komentarze

Zostaw swój komentarz