Strażacy z gminy Stoszowice po raz kolejny uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie z funkcjonariuszami Technisches Hilfswerk (THW) – Ortsverband Berlin-Lichtenberg.

Ośmiu druhów wyjechało do Berlina wczesnym rankiem 7 czerwca 2019 r. Po dotarciu na miejsce strażacy z Polski odwiedzili zaprzyjaźnioną jednostkę THW. Następnie w kolumnie pojazdów udali się na poligon wojskowy zlokalizowany w pobliżu miasta Havelberg. Cały sobotni dzień spożytkowany był na ćwiczenia z zakresu działań przeciwpowodziowych, realizowanych wspólnie z berlińską strażą pożarną i ratownictwem wodnym.

W sobotę uczestniczyliśmy w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa przeciwpowodziowego realizowanych wspólnie z berlińską strażą i ratownictwem wodnym. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu strategiczny obiektów przed wodą, ale również ratowaniu osób pozostałych na zalanym terenie – mówi Łukasz Sikorski z OSP Budzów – koordynator wymiany.

W niedzielę strażacy zwiedzili Berlin oraz jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Berlin-Lichtenberg. Dziękujemy za pomoc w organizacji kolejnego wyjazdu do Berlina na polsko-niemieckie ćwiczenia prezesowi gminnemu OSP oraz Pawłowi Gancarzowi – wójtowi Stoszowic – podsumował druh Łukasz Sikorski.

Komentarze

Zostaw swój komentarz