Czech Stunt Days to jedno z największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych zawodów w stunt-ridingu z największą liczbą zarejestrowanych zawodników. W tegorocznej edycji imprezy, które odbyły się w dniach 16 – 18 sierpnia br. w Ostrawie, tytuł mistrza zdobył ząbkowiczanin Marcin Głowacki.

Nasz krajanin był bezkonkurencyjny. W kluczowych przejazdach łącznie złapał 162.1 pkt i wyprzedził przedstawicieli Rosji i Finlandii. Czas jednego przejazdu dla każdego zawodnika wynosił 210 sekund, w czasie których każdy z zawodników demonstrował najbardziej spektakularne chwyty oraz tzw. „best trick” punktowany odrębnie jako premia.

Impreza w 2019 r. rozrosła się do 3-dniowych zawodów, w których wzięło udział 62 zawodników z 19 krajów, w tym z: Indonezji, Finlandii, Portugalii, Rosji, Japonii, Australii i Brazylii. W trakcie zlotu toczyły się nie tylko zawody, ale też odbywały się pokazy kaskaderskie, quadowe, drift taxi. Warunki sprzyjały nie tylko zawodnikom, ale i publiczności, bo przez wszystkie punkty programu przewinęło się ponad 15 tys. obserwatorów.

Stunt-riding to akrobatyka w jeździe na motocyklu wymagająca perfekcyjnej równowagi motocyklisty i absolutnej orientacji w ograniczeniach motocykla. Ocena zawodnika koncentruje się na podstawowych kategoriach, takich jak jazda na przednim i tylnym kole, palenie gumy, drift, akrobatyka, ale także ogólnych kryteriach, takich jak gładkość przejazdu i trudność wykonania poszczególnych trików, ciągłość pokazu, płynność przejazdu i jego dynamika, które są integralną częścią tego sportu.

foto: Oskar Speruda Photography / Marcin Głowacki Polish Ninja Facebook

Komentarze

Zostaw swój komentarz