Koniec sierpnia br. na drogach powiatu ząbkowickiego obfitował w kierujących pod wpływem alkoholu. Mimo tylu nieszczęśliwych wypadków i ludzkich tragedii, nadal krążą wokół nas potencjalni zabójcy. Kolejni nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani przez policjantów w ubiegłym tygodniu.

  • 27 sierpnia mieszkaniec powiatu ząbkowickiego zauważył, że kompletnie pijana kobieta wsiadła za kierownicę auta osobowego i w takim stanie zamierzała jechać. Zatrzymał tę kobietę i oddał w ręce policjantów. W trakcie interwencji kobieta był agresywna i wulgarna. Znieważyła też policjantów. W chwili zatrzymania kobieta – mieszkanka powiatu nyskiego miała 2,7 promila alkoholu w organizmie.
  • Niechlubnym rekordzistą był inny mieszkaniec powiatu nyskiego. 29 sierpnia w Ziębicach został zatrzymany 43-letni mieszkaniec powiatu nyskiego, który kierował samochodem osobowym mając 4 promile alkoholu w organizmie. Jadącego od krawężniaka do krawężnika po drodze zobaczyli inni kierowcy. Pojechali za nim i zatrzymali niebezpiecznego kierowcę. Pijany mężczyzna jeszcze próbował uciekać pieszo, ale stan, w jakim był tego nie ułatwiał. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie a po wytrzeźwieniu postawiono mu zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości
  • 30 sierpnia w Ząbkowicach Śląskich policjanci zatrzymali do kontroli młodego rowerzystę. W chwili zatrzymania 17-latek miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie a dodatkowo posiadał przy sobie ponad 40 porcji amfetaminy. Nastolatek został zatrzymany w policyjny areszcie do wyjaśnienia. W chwili obecnej policjanci wyjaśniają skąd nastolatek miał narkotyki i co miał z nimi zrobić.

Przypomnijmy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi alternatywnie: grzywna wymierzona w stawkach dziennych (uzależniona od dochodu), kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat. Sprawca ponadto musi wnieść świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 złotych.

Poprzez: KPP Ząbkowice Śląskie

Komentarze

Zostaw swój komentarz