Ząbkowiccy policjanci w kilku ostatnich kilku dni wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych, w tym 4 rowerzystów!

  • W Topoli patrol policyjny zatrzymał 63-latka. Jechał rowerem mając blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie.
  • Kilka godzin później – tym razem w Dębowinie – w ręce policjantów ruchu drogowego wpadł 39-letni mieszkaniec Kłodzka. Będąc pijanym – miał 1,08 promila alkoholu w organizmie – wsiadł na motorower. Dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i przewieziony do zakładu karnego.
  • Dwa dni później policjanci z komisariatu w Kamieńcu Ząbkowickim wyeliminowali z ruchu kolejnego rowerzystę. 37-latek jechał jednośladem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie.
  • Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak – zatrzymany w Bardzie – 65-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego. Wsiadł za kółko swojego auta mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie!
  • Kilka godzin potem – w Doboszowicach – 51-letni mieszkaniec Nysy jadący rowerem miał 2,4 promila alkoholu w organizmie.
  • Seria zatrzymań pijanych użytkowników dróg kontynuowana była następnego dnia w Potworowie. Tutaj 45-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego jechał rowerem mając 2,9 promila alkoholu.

Podając powyższe relacje, warto przypomnieć, że na rowerzystę, który jechał rowerem w stanie po spożyciu alkoholu (0,2 – 0,5 promila) można nałożyć mandat od 300 do 500 zł. Jeśli jadący rowerem znajdował się w stanie nietrzeźwości, czyli miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie – zapłaci bezwzględnie 500 zł.

Jeśli natomiast rowerzysta spowoduje zagrożenie w ruchu drogowym wówczas policjant może skierować sprawę do sądu. Sąd zaś wymierzyć może rowerzyście karę grzywny nawet do 5000 zł, karę aresztu do 14 dni lub zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne nawet do 3 lat.

Pomimo powtarzanych apeli i prowadzonych kampanii społecznych niestety policjanci wciąż zatrzymują wiele osób, które po spożyciu alkoholu wyruszają w podróż. Ilu nie zatrzymują, bo „tym razem udało się” nie znaleźć się na drodze patrolujących policjantów?

Poprzez: KPP Ząbkowice Śląskie

Komentarze

Zostaw swój komentarz