Orszak Trzech Króli to Jasełka wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest zazwyczaj inicjatywą lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie.

Mimo, że scenariusz imprezy jest wszędzie bardzo zbliżony, bo „napisany” już ponad 2000 lat temu, to w poszczególnych miejscach nie brakuje lokalnego kolorytu, udowadniającego jakie bogactwo zwyczajów tkwi w polskiej tradycji bożonarodzeniowej.

 

W poniedziałek 6 stycznia 2020 r. Orszak Trzech Króli odbędzie się w: Ząbkowicach Śląskich (ok. godz. 13:00 –> plakat), Ziębicach (godz. 11:00 –> plakat) i Bardzie (ok. godz. 14:30 –> plakat) oraz w Złotym Stoku (po Mszy św. o godz. 11.00 Orszak wyjdzie z kościoła ok. godz. 12:00, ul. Wojska Polskiego, wokół Rynku, wróci do kościoła parafialnego, gdzie odbędzie się oddanie hołdu Trzech Króli Dzieciątku Jezus) i Kamieńcu Ząbkowickim (bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00 Orszak ok. godz. 12:00 przejdzie do hali sportowej na przedstawienie jasełek).

Komentarze

Zostaw swój komentarz