KULTURA

Opowiem Ci o mnie

0

Opowiem Ci o mnie więcej, niż bym chciał. Najbardziej się boję nie wierzyć. Opowiem Ci o mnie więcej, niż wiem sam. Najbardziej się boję nie zmienić. A mimo mych wad i mimo mych kłamstw, proszę, uwierz we mnie. Gdy wszystko jest złe, wszystko na nie, błagam kochaj mnie. I mimo mych wad i mimo mych kłamstw, musisz wierzyć we mnie. Gdy wszystko jest złe i wszystko na nie, opowiem ci o nas najprawdziwsze z kłamstw. Naprawdę się boję być sam. Zakocham się w Tobie mocniej, niż bym chciał, bo naprawdę się boję umierać. Mimo mych wad i mimo mych kłamstw, będziesz wierzyć we mnie. Gdy wszystko jest złe, wszystko, wiem, że kochasz mnie. I mimo mych wad i mimo mych kłamstw, proszę, uwierz we mnie. Gdy wszystko jest złe i wszystko na nie.

Nawet największe chwile euforii przeplatane są lękiem przed stratą i samotnością. O nich traktuje utwór „Opowiem ci o mnie”, który jest pięknym wyznaniem, a może raczej formą spowiedzi i przyznaniem się do słabości? „Gdy wszystko jest złe i wszystko na nie – błagam, kochaj mnie”. Piosenka Pawła Domagały w oryginale ukazała się w listopadzie 2016 r. i przyjęta została, jako bardzo osobiste wyznanie śpiewającego i grającego aktora. Niezwykłej interpretacji utworu podjęła się niedawno Ana Andrzejewska. 26-latka z Częstochowy była finalistką 6. edycji The Voice of Poland, ale też śpiewała w „Mam Talent” oraz „Must Be the music”. Ukończyła Akademię Jazzu w Katowicach i jest fanką Billie Holiday, o której pisała o pracę licencjacką. Odkąd pamięta kochała śpiewać i występować na scenie. Jak zdradziła, była bardzo zakompleksionym i nieśmiałym dzieckiem, a dzięki śpiewaniu mogła się poczuć wyjątkowo. Jej mama widząc, co dają jej występy na scenie, mimo ciężkiej sytuacji w domu, stwarzała okazje, by Ana mogła uczyć się śpiewu. Ze sceną muzyczną związana jest od dawna, zdobyła m.in. grand prix na ogólnopolskim festiwalu Sing Jazz Blues (2008), Jazzową Różę w Białymstoku (2008), główną nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Dobrej Piosenki Kaliny Jędrusik w Częstochowie (2008), drugie miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2009). Od dawna marzy o wydaniu płyty z autorskimi kompozycjami.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz