XIX Targi Artystyczne Osób Niepełnosprawnych w Kudowie Zdroju to znakomita okazja to spotkania osób z niepełnosprawnością oraz zaprezentowania swoich talentów artystycznych zarówno tych scenicznych jaki rękodzielniczych.

Tym, co charakteryzuje kudowskie spotkanie osób z niepełnosprawnością jest niezwykła radość i bezpośredniość, którą zarażają wszystkich wokół, bawiąc się, tańcząc śpiewając. W tym roku w targach uczestniczyło 11 placówek z całego województwa (DPS Podzamek, DPS Jugów, PŚDS Kłodzko, DPS Ludwikowice Kłodzkie, Powiatowy DPS Ostrowina, WTZ Wałbrzych, DSP Wrocław, DPS Bystrzyca Kłodzka, DPS Nowa Ruda i Ścinawka, Kudowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym)

Każda placówka wystawiła swoje stoisko z wyrobami rękodzielniczymi od papieroplastyki do ceramiki, którą również prezentowało stoisko DPS Opolnica, a która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem również wśród kudowskich turystów. Grupy zaprezentowały się w bardzo różnej stylistyce, wokaliści oraz tancerze.

Opolnicki „Teatr Ruch” pod opieką Marzeny Łukasik zaprezentował spektakl „O miłości słów kilka”. Po występie prowadzący powiedział: O miłości można mówić tylko dobrze. Usłyszeliście coś fantastycznego w wykonaniu „Teatru Ruch” z Opolnicy. Co można w tej chwili powiedzieć? Życzę Państwu miłości, niech ona będzie w naszych sercach, niech będzie w waszych oczach, niech będzie w waszych dłoniach, niech będzie z wami cały czas, człowiek, który kocha i który jest kochany jest po prostu szczęśliwy, dziękuję za ten występ.

Jury podkreśliło, że w pięknym, wzruszającym spektaklu, padło nie kilka, a wiele pięknych słów o miłości i przyznało aktorom z Opolnicy puchar i dyplom za najlepszy występ artystyczny Festiwalu. Cieszymy się z kolejnego sukcesu i czekamy na kolejne!

Poprzez: Bardzka Pozytywka

Komentarze

Zostaw swój komentarz