Minister Michał Dworczyk, wicewojewoda Jarosław Kresa, wicemarszałek Grzegorz Macko i gospodarz miejsca – poseł Marcin Gwóźdź, przykręcili wczoraj symbolicznie tabliczkę na siedzibie nowego biura parlamentarnego w Ząbkowicach Śląskich.

Wybrany jesienią ubiegłego roku pierwszy po wielu latach poseł – rodowity ząbkowiczanin – Marcin Gwóźdź ma już miejsce pracy i spotkań z wyborcami oraz środowiskiem, jakie wokół niego skupiło się w trakcie ostatnich miesięcy.  Wczoraj przed południem odbyła się oficjalna ceremonia uruchomienia biura. Wśród gości pojawili się minister Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Jarosław Kresa – wicewojewoda dolnośląski, Grzegorz Macko – wicemarszałek Dolnego Śląska, Piotr Sosiński – prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park w Wałbrzychu i wiceprezes WSSE Kamil Krzysztof Zieliński. Nie zabrakło licznej reprezentacji samorządowców z powiatu ząbkowickiego i gminy Ząbkowice Śląskie, ale też z Kłodzka i Jaworzyny Śląskiej. Byli także ząbkowiccy duchowni – ks. dziekan Krzysztof Herbut i ks. dziekan Dariusz Sakaluk, który dokonał poświęcenia nowego biura.

W krótkim wystąpieniu życzenia pomyślnej pracy dla okręgu wałbrzyskiego złożył posłowi Marcinowi Gwoździowi minister Michał Dworczyk. Nawiązał przy tym do pierwszego spotkania z obecnym ząbkowickim parlamentarzystą sprzed ponad pięciu lat, gdy zaczęła się ich trwająca dotąd współpraca. Życzenia wraz z wizerunkiem św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wręczyła posłowi Krystyna Śliwińska – radna powiatu kłodzkiego. Upominek wręczył także burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, życząc, aby praca posła w okręgu i w Sejmie wnosiły w życie Ziemi Ząbkowickiej i całego regionu wałbrzyskiego wiele dobra w sferze społecznej i gospodarczej.

Skromnie, ale funkcjonalnie zaaranżowana siedziba biura mieści się przy ul. Kolejowej 1, a jego szefem został Bogdan Tuła. Biuro jest jednocześnie filią biur wszystkich pozostałych parlamentarzystów okręgu wałbrzyskiego reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość. Poseł Marcin Gwóźdź zapowiedział, że wkrótce będzie się systematycznie spotykał z wyborcami i przedstawicielami mediów, aby informować o swojej pracy w Sejmie RP oraz podejmować kwestie zgłaszane mu przez mieszkańców, środowiska społeczne czy samorządy. Wczoraj wieczorem odbyło się też drugie spotkanie w nowym biurze poselskim ze współpracownikami posła oraz osobami, które wspomagały go podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej.

Komentarze

Zostaw swój komentarz