Od Wielkanocy minęło już nieco czasu, ale warto odnotować zorganizowane przez ziębickie Koło im. św. Brata Alberta śniadanie wielkanocne dla samotnych mieszkańców Ziębic

W Niedzielę Wielkanocną na plebanii parafii pw. Św. Jerzego w Ziębicach spotkało się 15 ziębiczan, dla których była to jedyna okazja, aby spędzić ten jakże dla nas chrześcijan wyjątkowy dzień w roku. Nie samotnie, lecz w kręgu innych osób. Śniadanie rozpoczęto wspólną modlitwą, a potem był czas wspólnego stołu i spożywania przygotowanych potraw. Na stołach nie zabrakło wielkanocnych potraw: jajek, żurku oraz białej kiełbasy. W trakcie uroczystości rozmawiano o problemach życiowych przybyłych ziębiczan oraz o planach ziębickiego Koła im. św. Brata Alberta.

Koło im. św. Brata Alberta reprezentowane było przez prezesa Koła ks. Bogusława Konopkę, wiceprezesa Andrzeja Regnera, członka zarządu Mariusza Szczepanowskiego oraz Panie Halinę Sawicką i Panią Bogusławę Załobę. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała wielkanocna atmosfera. Na zakończenie każdy z obecnych otrzymał świąteczny upominek.

Komentarze

Zostaw swój komentarz