Witaj, nieznajomy. Pytanie do ciebie mam. Czy zdążę jeszcze wrócić? Drogi dawno już zasypał czas. Za oknem cisza najcichsza, jaką znam, taka przed burzą, co zrywa dach. Witaj, nieznajomy. Nawet nie wiem jak na imię masz? Patrzę na ciebie i myślę czy to ja za kilka lat? Za oknem szarość wchodzi w czerń. Ty wciąż nie mówisz do mnie nic. Na tym pustkowiu mieszka śmierć. Czy to tylko część mojego snu, powiedz mi. Ściany się burzą, szyby pękają naraz. Lecę w dół przez błędy wszystkich lat. Widzę wyraźnie pełne rozczarowań twarze, a w oczach ból i gniew uśpionych zdarzeń. Kłamałem więcej niż kiedykolwiek chciałbym przyznać, a w moich żyłach płynęła krew zimniejsza niż stal. Dlatego dzisiaj jestem całkiem sam. Mój nieznajomy, czy widzisz to co ja? Jak to możliwe, że ktokolwiek ufał mi? Pozornie szczery, lecz nigdy tak jak dziś. To samo miejsce, ten sam zmęczony strach. Wśród tłumu ludzi odbijam się od dna. Żegnaj, nieznajomy. Już nie chcę twoich rad.

Cztery dziewczyny ze Szczecina  założyły zespół „Tulia”. Ich muzyka i głosy to brzmienia charakterystyczne dla polskiej muzyki ludowej wdrukowane w stylistykę najnowocześniejszych światowych trendów akustycznych. Stosują unikatowe tradycyjne instrumenty jak suki biłgorajskie, liry korbowe czy piszczałki wielkanocne. Grupę „Tulia” tworzą młode, ale bardzo doświadczone artystki z gruntownym muzycznym wykształceniem, ich kariera estradowa rozpoczynała się w dzieciństwie lat w zespołach ludowych pieśni i tańca. To: Joanna Sinkiewicz, Dominka Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Wkrótce ukazać się ma ich debiutancka ze swoiście oryginalnymi coverami utworów tak znakomitych artystów jak Metallica, Kate Bush, Leonard Cohen, REM, Coldplay i Depeche Mode. Artystki pracują też na własnymi kompozycjami, które znajdą się na pierwszej płycie. Od ponad miesiąca w sieci krąży TULI-owa wersja piosenki Dawida Podsiadły „Nieznajomy”. Wokalista odniósł się do tego wykonania, pisząc m.in.: „Pięknie hipnotyzujący ten cover. Ogromny szacunek za video. Widać, że poświecono temu mnóstwo pracy i pasji i to ogromnie doceniam. Efekt jest wspaniały, bardzo poruszające i po prosu piękne. Przyjemnie posłuchać takiego Nieznajomego.”

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.

Komentarze

Zostaw swój komentarz