0

Inspirowana czy bezmyślna, demonstrowania publicznie lub skrywana anonimowością, zawsze cyniczna i dotkliwa – agresja: werbalna czy fizyczna, nie może być tolerowana. Potrzebujemy dialogu, szczególnie wówczas, gdy różnice opinii wywołują reakcje wykraczające poza granice dopuszczalnej krytyki i prawa do odmiennego stanowiska.

Wczorajszy atak na panią Magdalenę Ogórek – dziennikarkę Telewizji Polskiej, dokonany w miejscu publicznym przez grupę agresywnych osób to sytuacja nieakceptowalna pod żadnym warunkiem i nie dająca się w żaden sposób usprawiedliwić.

Sprawców należy poddać konsekwencjom prawnym, a służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo osób publicznych powinny podjąć na nowo analizę metod reagowania na zdarzenia zagrażające zdrowiu i życiu osób wykonujących swoje zadania w przestrzeni publicznej. Wśród tych osób są między innymi dziennikarze, ale także ratownicy medyczni, strażacy pożarni i policjanci, wobec których również dochodzi do przypadków napaści fizycznej.

Od sprawujących władzę wymiaru sprawiedliwości, od wykonujących władzę ustawodawczą i wykonawczą oczekujemy – jako społeczeństwo – jednoznacznego wykluczania inspiratorów agresji oraz jej sprawców z życia publicznego.

Krzysztof Kotowicz

Redaktor naczelny portalu Ząbkowice4YOU.pl  

Grafika: pixabay.com

Komentarze

Zostaw swój komentarz