„Energetyzująca i bezkompromisowa grupa „NeoKlez” – takimi słowami najczęściej zaczynają się zapowiedzi ich koncertów.

Po sukcesie debiutanckiego albumu „Pięć stron świata” młodzi muzycy z Lublina: Stanisław Leszczyński (skrzypce), Damian Szymczak (klarnet), Piotr Tomala (akordeon), Kacper Bardzki (gitara basowa), Kamil Wróblewski (perkusja) podróżują po zakątkach Polski i Europy prezentując własne spojrzenie na muzykę klezmerską. Łobuzerski styl i wibrująca energia są wizytówką „NeoKlez”.

Ich własne kompozycje charakteryzuje nieregularne metrum, przesunięcia rytmiczne oraz łączenie tradycyjnego brzmienia z elementami współczesnej muzyki popularnej, jak: drum’n’bass, jazz, funk, rock. Każdy ich koncert, to potężna dawka mocy klezmersko-bałkańskich dźwięków. „Chcemy, aby nasza muzyka trafiała do bardzo szerokiego grona publiczności i aby nie ograniczało się ono do miłośników muzyki klezmerskiej.” Zespół prócz występów na terenie całej Polski prezentował się również za granicą. Wielokrotnie pojawiał się w radiu i telewizji, do dnia dzisiejszego dał już blisko 300 koncertów na terenie całego kraju i Europy.

Aktualnie zespół przygotowuje specjalny album na 10-lecie zespołu, które przypada na rok 2019. W jego skład mają wchodzić między innymi utwory z gościnnym udziałem takich muzyków jak: Czesław Mozil, Włodek Paprodziad Dembowski czy Jarecki. Skład zespołu: Stanisław Leszczyński – skrzypce, Damian Szymczak – klarnet, Piotr Tomala – akordeon, Kacper Bardzki – gitara basowa, syntezator, Kamil Wróblewski – perkusja, instrumenty perkusyjne.

Recital zespołu „NeoKlez” – niedziela – 20 października 2019 – 19:00 – Miejski Ośrodek Kultury – Głogów

Komentarze

Zostaw swój komentarz