0

Po raz ósmy już wręczono wyróżnienia i nagrody dla najlepszych dolnośląskich organizacji pozarządowych w ramach konkursu zDolne NGO. Uroczysta gala odbyła się w Dolnośląskim Centrum Filmowym i uczestniczył w niej wicemarszałek Dolnego Śląska Marcin Krzyżanowski.

Wyróżnienia wręczano w dwóch kategoriach: dla organizacji działających na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami oraz dla organizacji działających na rzecz aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami. Celami konkursu są przede wszystkim promocja działań organizacji pozarządowych, zwiększanie prestiżu nagrodzonych organizacji oraz promocja wypracowanych przez nie dobrych praktyk.

Wydarzenie otworzył Paweł Parus – rzecznik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami wraz z Alicją Konarską, która jeszcze przed otwarciem gali, przepięknie zaśpiewała. Jako przedstawiciel osób z niepełnosprawnościami cieszę się, że właśnie w tym dniu – międzynarodowym dniu osób niepełnosprawnych, mamy okazję nagrodzić i wyróżnić organizację pozarządowe – rozpoczął Paweł Parus, który o oficjalną inaugurację poprosił wicemarszałka województwa dolnośląskiego.

Wy – de facto – naprawiacie świat. Zaczynając od społeczności lokalnych wykonujecie niesamowitą, lecz nie zawsze widoczną na pierwszy rzut oka pracę. Chciałem Wam wszystkim za to gorąco podziękować.  Inspirujecie nas i pokazujecie wiele ciekawych dróg oraz rozwiązań. Oczywiście, również serdecznie gratuluję wyróżnionym organizacjom, które od wielu lat świecą dla nas przykładem – powiedział wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Wśród kryteriów, według których przyznawane były wyróżnienia w konkursie były m.in.:

  • nowatorstwo i innowacyjność podjętych działań, a także ich trwałość i cykliczność,
  • umiejętność pozyskiwania środków finansowych i umiejętność podejmowania współpracy z partnerami biznesowymi, społecznymi i samorządami,
  • zaangażowanie społeczności lokalnych w prowadzone działania.

Gala przeplatana była przemówieniami działaczy oraz utworami jazzowymi w wykonaniu kwartetu Karoliny Pernal.

Nagrodzeni w Konkursie zDolne NGO

Kategoria I: Organizacje pozarządowe działające na rzecz aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami:

  1. Fundacja Promyk Słońca – laureat
  2. Fundacja Przystań w Ścinawie – wyróżnienie
  3. Fundacja Imago – wyróżnienie
  4. Stowarzyszenie Amazonek i Osób Z Chorobą Nowotworową w Zgorzelcu – wyróżnienie

Kategoria II. Organizacje pozarządowe działające na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami:

  1. Fundacja Eudajmonia – laureat
  2. Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych – wyróżnienie

Wyróżnienie specjalne: Stowarzyszenie Przyjaciół i Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Równe szanse” działającego w Ramach Cechu Rzemiosł oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości.

Komentarze

Zostaw swój komentarz