0

Na wybudowanie Dolnośląskiego Centrum Sportu w Szklarskiej Porębie wybrane w przetargu konsorcjum firm: PORR, Elektromontaż Rzeszów oraz AKME Wrocław ma 19 miesięcy. Prestiżowa inwestycja samorządu województwa dolnośląskiego ma kosztować prawie 180 mln zł.

W przekonaniu marszałka Cezarego Przybylskiego Dolnośląskie Centrum Sportu będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce i w Europie Środkowej ośrodków biathlonu i narciarstwa biegowego. Tu rozgrywane będą zawody najwyższej rangi, a Dolnoślązacy i odwiedzający nas turyści znajdą doskonałe warunki do uprawiania sportu i spędzania czasu wolnego przez cały rok.

Inwestycja będzie współfinansowana przez rząd kwotą 50 mln zł i region kwotą 30 mln zł. Pozostałe 100 mln zł zostanie pokryta w ramach kredytu, jaki obciąży nadzorujący inwestycję Dolnośląski Park Innowacji i Nauki. Radny sejmiku dolnośląskiego Grzegorz Macko w imieniu ministra Michała Dworczyka przekazał informację o zwiększeniu rządowego wsparcia dla Polany Jakuszyckiej o kolejne 10 mln zł.

Multifunkcyjny obiekt Dolnośląskiego Centrum Sportu zaprojektowano uwzględniając potrzeby treningowe i wyczynowe sportowców zawodowych. Jednocześnie nie zabraknie instalacji i tras zapewniających warunki do uprawiania sportu czy rekreacji amatorów. Cały kompleks ma być dostępny przez cały rok.

Komentarze

Zostaw swój komentarz