KULTURA

Legiony

0

Ona jest wszystkim, przy niej chcę zasypiać i budzić się. Od palców aż po końcówki rzęs nieludzko piękna jest. Nie mów, że to niemożliwe, choć nie jesteś wolna, czuję, że kocham cię. Ja swoje serce dam dziewczynie, co niejedno nosi imię. Legiony stawiam, by bronić jej przed wrogiem, pójdę w ogień. Ja swoje serce dam dziewczynie, co niejedno nosi imię. Legiony stawiam, by bronić jej przed wrogiem, pójdę w ogień. Ja swoje serce dam dziewczynie, co niejedno nosi imię. Legiony stawiam, by bronić jej przed wrogiem, pójdę w ogień. Ona jest wszystkim i z nią chcę zasypiać i budzić się. Od szczytów gór po morza bieg nieludzko piękna jest. Nie mów, że to niemożliwe, choć nie jesteś wolna, czuję, że kocham cię. Ja swoje serce dam dziewczynie, co niejedno nosi imię. Legiony stawiam, by bronić jej przed wrogiem, pójdę w ogień. Ja swoje serce dam dziewczynie, co niejedno nosi imię. Legiony stawiam, by bronić jej przed wrogiem, pójdę w ogień. Ja swoje serce dam dziewczynie, co niejedno nosi imię legiony stawiam, by bronić jej przed wrogiem, pójdę w ogień. Jak nazywa się dziewczyna ta, z którą zasnę i doczekam dnia? Jak nazywa się dziewczyna ta, z którą zasnę i doczekam dnia? Ja swoje serce dam dziewczynie, co niejedno nosi imię. Legiony stawiam, by bronić jej przed wrogiem, pójdę w ogień. Ja swoje serce dam dziewczynie, co niejedno nosi imię. Legiony stawiam, by bronić jej przed wrogiem, pójdę w ogień.

Można już zobaczyć teledysk promujący utwór tytułowy do filmu „Legiony”. Piosenkę nagrali Mateusz Ziółko oraz Tabb. Wielka historia opowiadana w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story. Na tle historii I wojny światowej rozgrywa się osobisty dramat jego bohaterów. Ich dwóch- ona jedna i wielka miłość w trudnych czasach. To uczucie jednak pozostaje niezmienne bez względu na historyczne tło. Jest uniwersalne, ponadczasowe. Sprawia, że o kimś bezustannie marzymy, tęsknimy i oddalibyśmy wszystko za krótką chwilę szczęścia. Że moglibyśmy się całkowicie poświecić dla ukochanej osoby. Dla niej i dla miejsca, w którym wyrośliśmy. Bo dla wielu te dwa elementy są nierozerwalnie ze sobą związane. Mateusz Ziółko wykonujący piosenkę tytułową, jest znany widzom telewizyjnych programów muzycznych. W 2008 r. zajął 4. miejsce w pierwszej edycji „Mam talent”, w 2012 dotarł do półfinału „Must Be the Music”, w 2013 zwyciężył w „The Voice of Poland”. Jesienią 2018 r. wystąpił w jubileuszowej, dziesiątej edycji „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie wykonał piosenki Zbigniewa Wodeckiego. Kompozytorem i producentem utworu jest Bartosz „Tabb” Zielony, który współpracował m.in. z Sound’n’Grace i Grzegorzem Hyżym. Tekst napisała Anna Saraniecka, wcześniej znana z utworów Renaty Przemyk. Autorem klipu jest Alan Kępski, który pracował wcześniej z m.in. Eweliną Lisowską, Ewą Farną, Sarsą i Kasią Popowską. Oglądajmy i słuchajmy nie tylko ten klip, ale pewnie i film.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. 

Komentarze

Zostaw swój komentarz