Przedostatni weekend minionego lata – już od kilku lat – jest w Kamieńcu Ząbkowickim okazją do całodziennej imprezy integrującej społeczność lokalną, ale także angażującą przybywających na Ziemię Ząbkowicką turystów i amatorów aktywnego wypoczynku. Pałac Księżnej Marianny z roku na rok jest coraz większym magnesem dla pasjonatów przeszłości i osób szukających miejsca na rodzinną rekreację.

Dwoma najważniejszymi elementami tegorocznego programu Pożegnania Lata z Marianną Orańską, które odbyło się 14 września br., były Powiatowe Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych oraz III Bieg Szlakiem Marianny Orańskiej. Poza tym sporo było przeróżnych występów artystyczne i była udana impreza taneczna. Na błoniach kamienieckich od rana do wieczora trwał wielki piknik i dopisały zarówno pogoda, jak i nastroje nastroje uczestników.

W zawodach drużyn OSP wystartowało dziewięć ekip męskich i jedna żeńska. Druhny i druhowie tradycyjnie konkurowali w: sztafecie 7×50 metrów z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym. W obu najlepsze wyniki osiągnęła drużyna OSP Ciepłowody. Na drugiej pozycji druhowie z OSP Głęboka z gminy Ziębice, zaś na trzecim miejscu znaleźli się pożarnicy z Brzeźnicy z gminy Bardo. Druhny z OSP Lubnów w sztafecie miały czas 68.80 sek. i w ćwiczeniu bojowym 47.56 sek. Łączny czas zespołu wyniósł 116.36 sek. Gdyby zestawić ich rezultaty z wynikami drużyn męskich żeńska obsada z Lubnowa miałaby piąte miejsce. W imprezie biegowej liderem dystansu 10-kilometrowego okazał się Marcin Gajewski, a na trasie 5-kilometrowej najlepiej biegł Tomasz Kowal.

Gospodarzem całego dnia był wójt Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec. Wśród gości byli m.in.: wicemarszałek Dolnego Śląska Marcin Gwóźdź, radny sejmiku wojewódzkiego Stanisław Jurcewicz, starosta ząbkowicki Roman Fester, burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk, wójt Stoszowic Paweł Gancarz

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznego flesza z Pożegnania Lata z Marianną Orańską 2019 w Kamieńcu Ząbkowickim. Organizatorzy z Gminnego Centrum Kultury – nieoficjalnie – powiedzieli, że już układają atrakcyjne plany na przyszłoroczne Święto Tulipanów w maju oraz Pożegnanie Lata we wrześniu. Póki co mamy nieco wrażeń z tegorocznej imprezy – dwa razy więcej zdjęć zmieściło się w serwisie internetowym gościnnej gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Komentarze

Zostaw swój komentarz