To niesamowite, że nawet przy niesprzyjającej pogodzie, szalejącym wietrze i panującym chłodzie na zawody Koła PZW Ząbkowice Śląskie potrafi przyjechać ponad 50 uczestników… – tak rozpoczyna relację z gruntowych zawodów wędkarskich o tytuł mistrza koła prezes Daniel Ciepierski. Taka frekwencja cieszy i daje powera do dalszego działania – kontynuuje.

Gruntowe zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła 2019 odbyły się w niedzielę, 28 kwietnia 2019 r. na zbiorniku Topola. W zawodach udział wzięły 53 osoby, które startowały w dwóch kategoriach wiekowych: Open oraz Senior + 55 lat. W tym roku ząbkowickie koło wprowadziło we wszystkich zawodach kategorię wiekową + 55 lat, aby seniorzy mogli rywalizować ze sobą i walczyć o tytuł Wędkarza Roku 2019. A przypomnijmy, że tytuł zdobędą wędkarze, którzy osiągną najlepsze wyniki w zawodach rangi mistrzostw koła (spławik, grunt, spinning).

Po pięciu godzinach łowienia i walki z zimnym wiatrem oraz dużymi falami najlepsi zawodnicy mogli się pochwalić niezłymi wynikami. I mimo, że tego dnia łowiono głównie niewielkie ryby (leszczyki, płocie, ukleje, okonie) to zdarzały się od czasu do czasu tzw. bonusy, czyli ryby sporych rozmiarów. Ostatecznie tytuł mistrza koła w kategorii open wywalczył z wynikiem 4200 g Karol Pietkiewicz. Kategoria Senior 55 + padła natomiast łupem Adama Rataja (2390 g). Obaj panowie będą reprezentowali koło i miasto Ząbkowice Śląskie na zawodach okręgowych, które odbędą się na zbiorniku Kozielno w maju br.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki niedzielnych zawodów otrzymali puchary pamiątkowe oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza Ząbkowic Śląskich oraz ząbkowickie koło. Nie zabrakło również wspólnego grillowania oraz losowania dodatkowych nagród, które trafiły w ręce uczestników. Kolejne zawody już w maju, tym razem w metodzie spławikowej.

  • Kategoria OPEN:
  1. Karol Pietkiewicz (4200)
  2. Mikołaj Hudy (4170)
  3. Cyryl Chrobak (3340)
  • Kategoria SENIOR + 55:
  1. Adam Rataj (2390)
  2. Józef Badecki (1940)
  3. Michał Huć (1890)

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz