KULTURA

Kto nie kochał

0

Kto nie kochał ani raz nie wie, jak bywa ciężka łza ostatnia, ile waży gniew. Miłość niczym wojna jest. Zacząć tak, ale skończyć nie. Niełatwo przed sobą przyznać się. Kto nie kochał, nie wie nic. Kto nie kochał, tylko drwi. Kto nie słyszał tych dwóch słów. Nie rozumie, co to ból. Kto nie stracił głowy sam, mówi ci „Dobrą radę dam”, lecz na to nie ma dobrych rad. Miłość jak narkotyk jest. Zacząć tak, ale skończyć nie. Niełatwo, gdy nie wszystko gra. Kto nie kochał, nie wie nic. Kto nie kochał, tylko drwi. Kto nie słyszał tych dwóch słów. Nie rozumie co to ból. W każdym z nas nadzieja się tli, że pierwszym jest i będzie tak jak nikt. W każdym z nas złudzenie wciąż trwa, że właśnie noc jest początkiem dnia. Kto nie kochał, nie wie nic. Kto nie kochał, tylko drwi. Kto nie słyszał tych dwóch słów. Nie rozumie, oooh… Kto nie kochał, nie wie nic. Kto nie kochał, tylko drwi. Kto nie słyszał tych dwóch słów. Nie wie, co to znaczy śmiech przez łzy.

„Kto nie kochał” to utwór opowiadający o ludzkich emocjach i uczuciach, które rządzą i rozdają karty w relacjach międzyludzkich. To obraz ludzkich postaw, które wypełnione są zarówno miłością i szacunkiem, jak i gniewem oraz niezrozumieniem.  Piotr Cugowski to muzyk, wokalista i autor tekstów. Rozpoznawalność zyskał jako członek zespołu Bracia. Przez lata współpracował studyjnie z wieloma artystami, a także próbował swoich sił jako juror i trener w programie „The Voice of Poland”. Prywatnie jest synem Krzysztofa Cugowskiego, lidera Budki Suflera. Utalentowany do tego stopnia, że ongiś w środowisku huczało od plotek jakoby jego ojciec celowo rzucał synowi kłody pod nogi, bo samemu wybitnym wokalistą będąc, zazdrościł jednak bardziej od siebie utalentowanemu potomkowi.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz