0

Lubisz przestrzeń? Lubisz zieleń i kwiaty? Lubisz zabytki i ich tajemnice? Lubisz muzykę w dobrym wykonaniu? Lubisz aktywnie spędzać wolny czas? Lubisz spotykać się w gronie znajomych? Lubisz to wszystko niezależnie od pogody?

Jeśli odpowiedź na powyższe pytania jest twierdząca, to zapewne w ubiegłym tygodniu te wszystkie upodobania znalazły(by) spełnienie w trakcie V Wiosny Tulipanów w Kamieńcu Ząbkowickim. Podczas majówkowego weekendu przez Pałac Księżnej Marianny Orańskiej i otaczający go wielki park z mauzoleum przewinęło się kilka tysięcy osób. 4 maja, gdy nastąpiła kulminacja tegorocznego wiosennego świętowania, z tablic rejestracyjnych na wszystkich parkingach w pobliżu kamienieckich błoni można byłoby ułożyć mapę o zasięgu ponadregionalnym. A przecież aura nie dopieszczała nas tamtego dnia…

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin nibh augue, suscipit a, scelerisque sed, lacinia in, mi. Cras vel lorem. Etiam pellentesque aliquet tellus.

Autor

W piątek Kamieńcu Ząbkowickim uczczono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak w całej Polsce – uroczysta Msza św. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a potem koncert polskich melodii w wykonaniu orkiestry dętej. W liturgii brały udział poczty sztandarowe, delegacje instytucji i środowisk, a nade wszystko mieszkańcy gminy. Homilia dotykała naszej społecznej wrażliwości na tradycję, ale też była apelem o codzienną otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Te wektory są bowiem spoiwem naszej narodowej i społecznej jedności.

Sobota była dniem plenerowym. Od rana trwał turniej wędkarski, nieco później swoje stoiska i prezentacje uruchomili producenci kwiatów, krzewów i drzew ozdobnych. Wszyscy idący w kierunku pałacu mogli podziwiać i zaopatrywać się w najprzeróżniejsze i najbardziej fantazyjne pod względem barw i kształtów rośliny. Na terenie dziedzińca pałacowego pojawiły się oczywiście przepiękne tulipany nawiązujące do niderlandzkich korzeni Księżnej Marianny.

Po południu Czerwony Kościółek zamienił się w salę koncertową. Za sprawą chóru żeńskiego Chór „Puellae Cantantes” działającego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Zespół jest uczestnikiem koncertów, konkursów i festiwali w Polsce i poza jej granicami.  Odbył podróże artystyczne do Czech, Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Danii, Szwecji, Włoch, Wielkiej Brytanii, na Węgry i Słowację.

Chórem kieruje Maciej Wojciechowski, który przedstawiał repertuar zaplanowany na występ przed publicznością zgromadzoną w Kamieńcu Ząbkowickim. Wydarzenie to transmitowaliśmy w naszym serwisie #dzieje_się_teraz

Wieczór zapowiadał się jako integracyjny punkt programu i takie było zresztą oczekiwanie mieszkańców i gości, którzy mimo chłodu, pojawili się na pikniku zaaranżowanym na kamienieckich błoniach. Na scenie pojawiły się utalentowane osobowości z kamienieckich szkół. Wokale były imponujące, a rzęsiste brawa świadczyły o tym, że kolejni wykonawcy trafiali w gusta słuchaczy. Niestety wraz ze zmrokiem załamanie pogody zmusiło organizatorów do przerwania imprezy, która o tej porze miała być zabawą przy muzyce na żywo.

Bilans całego dnia jest jednak pozytywny, bo nikt, kto od rana do wieczora znajdował się w Kamieńcu Ząbkowickim, nie mógł narzekać na brak atrakcji. Plenerowe place zabaw, mobilna gastronomia i „pchli targ” uzupełniały wszystkie opisane wyżej atrakcje V Wiosny Tulipanów. Słowa uznania należą się organizatorom i wszystkim osobom zaangażowanym w imprezę, która już na trwałe wpisała się w regionalny kalendarz wydarzeń.

Komentarze

Zostaw swój komentarz