Jak niebezpieczne może być omijanie innego pojazdu przekonali się kierowcy w Bardzie. Doszło tam do zderzenia 3 samochodów ciężarowych, co spowodowało wielogodzinną blokadę drogi krajowej nr 8. Na dostępnym w sieci krótkim nagraniu video kolizja wygląda na groźną i to nie tylko ze względu na zwarcie trzech ciężkich pojazdów, ale na potencjalne skutki w postaci wydobycia się na jezdnię znajdujących się w nich substancji.

5 sierpnia 2019 roku ok. 16:30 w Bardzie, kierujący samochodem ciężarowym marki z naczepą omijał inny samochód ciężarowy w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna kierując się w stronę Kłodzka przejechał podwójną linię ciągłą tuż przed łukiem drogi. W tej samej chwili z przeciwnej strony jechał inny ciągnik siodłowy z cysterną. Kierujący nim obywatel Czech próbował hamować, lecz w pewnym momencie auto wpadło w poślizg. Doszło do zderzenia dwóch samochodów. Na ten fatalny moment trafił kolejny samochód ciężarowy, który również uderzył w skolidowane ze sobą na drodze tiry.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Droga krajowa numer 8 była zablokowana przez kilka godzin. Podróżujący tą arterią albo utknęli w długich korkach z obu stron albo ewakuowali się z przeszkody objazdami.

56-letniemu mieszkańcowi powiatu chodzieskiego jako sprawcy kolizji zatrzymano prawo jazdy. W opinii policjantów kierowca zawodowy nie może popełniać tak rażących wykroczeń i dlatego do sądu został skierowany wniosek o jego ukaranie. Sąd może w takim przypadku orzec zakaz kierowania pojazdami nawet do 10 lat. Trzeci z kierowców – również mieszkaniec powiatu chodzieskiego – za niezachowanie ostrożności został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Policjanci ponownie apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. W tym przypadku niewiele brakowało, aby doszło do tragedii. Gdyby wszyscy trzymali się zasad kodeksu drogowego, do zdarzenia nie doszłoby. W tym przypadku nikomu nie stało się nic groźnego, ale straty materialne oraz komplikacje, jakich doświadczyli inni użytkownicy trasy, są wymierne.

Poprzez: KPP Ząbkowice Śląskie

Komentarze

Zostaw swój komentarz