0

W poniedziałkowy wieczór, 6 stycznia, w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Ziębickiego Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert polskich kolęd i pastorałek.

Koncert w wykonaniu kobiecego kwartetu, w skład którego wchodzą: Kasia Pakowska (głos, bębny obręczowe), Joanna Dudkowska (gitara basowa), Aleksandra Awtuszewska (wiolonczela) oraz Małgorzata Koperska (perkusjonalia) oczarował ziębiczan. Blisko półtoragodzinny występ był pełen pozytywnej energią, którą kolędnice przekazały za pośrednictwem swojego śpiewu i gry.

Zgromadzona na sali publiczność bardzo chętnie włączała się do wspólnego śpiewu, a także nagradzała artystki gromkimi brawami… Na zakończenie burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz podziękował za piękny występ i złożył zgromadzonym najlepsze noworoczne życzenia. Wieczór „Kolęda jest kobietą” zakończył się po wykonaniu dwóch bisów, co potwierdza, że ziębicki występ na długo zapadnie w pamięci nie tylko mieszkańców, ale także występujących na naszej scenie artystek.

Tego samego dnia, ale o wcześniejszej porze, odbył się też ziębicki Orszak Trzech Króli.

Kacper, Melchior i Baltazar wyruszyli w podróż, aby oddać cześć Dzieciątku w żłobie. Po drodze, uczestnicy przemarszu odwiedzili dwór Heroda, oglądali bitwę dobra ze złem, a skończyli pochód u progu stajenki, gdzie Maryja z Józefem czuwali nad malutkim Jezusem.

Burmistrz Ziębic serdecznie gratuluje pani Katarzynie Kolega za organizację Orszaku Trzech Króli. W tym roku wspaniałą Panią reżyser wspomagali: dzieci, rodzice oraz pracownicy Przedszkola na Orlej Polanie, Gminne Centrum Edukacji i Sportu, Ziębickie Centrum Kultury, niesamowici strażacy z OSP Henryków, Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego oraz Chorągiew Księstwa Ziębickiego.

Komentarze

Zostaw swój komentarz