Złotostocka formacja na początku tego roku reprezentowała Polskę na uroczystości otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury we Włoskiej Materze, ale to nie koniec tegorocznych wojaży po Europie. Muzycy właśnie powrócili z Festiwalu Folklorystycznego Herceg Novi w Czarnogórze.

Jest to jeden z największych festiwali tego typu na południu Europy. Corocznie ściąga kilka tysięcy muzyków z całego kontynentu. Złotostocka orkiestra wyruszyła w podróż 10 września br. Podczas pobytu prezentowała bardzo szeroki repertuar zawierający utwory patriotyczne, biesiadne oraz rozrywkowe głównie ścieżki dźwiękowe do znanych nam wszystkim dobrze filmów.

Kilkudniowy pobyt obfitował w niezliczoną ilość nowo zawartych kontaktów pomiędzy muzykami, parady i koncerty, które stanowiły dużą atrakcję dla coraz liczniej odwiedzających Czarnogórę turystów. Była to również okazja do wypoczynku i zwiedzania. Herceg Novi leży w Zatoce Kotorskiej, która zachwyca wspaniałą architekturą tamtejszych miasteczek oraz zapierającymi dech w piersiach widokami.

Dla członków orkiestry był to bez wątpienia bardzo udany pobyt oraz swego rodzaju nagroda za całoroczną pracę jaką wykonują podczas oprawy wielu uroczystości na terenie całego powiatu ząbkowickiego i nie tylko. Wyjazd doszedł do skutku dzięki wsparciu bliskich orkiestrze sympatyków oraz zaangażowaniu samych rodziców.

Działalność złotostockiej orkiestry przekłada się coraz mocniej na ich rozpoznawalność. Właśnie trwa konkurs ogłoszony przez Radio Wrocław, którego celem jest wyłonienie najlepszej dolnośląskiej orkiestry. Górnicza Orkiestra Dęta ze Złotego Stoku została zaproszona do wzięcia udziału w konkursie, dlatego chcielibyśmy zachęcić wszystkich Państwa do wzięcia w nim udziału poprzez głosowanie.

Zagłosować można pod wskazanym linkiem, głosowanie jest bezpłatne

 https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/90115/TOP5-Dolnoslaskich-Orkiestr-Detych-GLOSOWANIE?fbclid=IwAR0E8aTalP9TzdhMu-1d-UOBEOnl4ZShhqFHnJgcAmXSO-tJGdqGz-8p4MI

Konkurs potrwa do 5 października, codziennie można oddać jeden głos.

Aleksandra Wąsowicz

5 Komentarze

  1. Wchodziłam na strone Herceg Novi i nie było zdjęć kilku tys muzyków, co najwyżej stuparu i to występujących. Czy ta orkiestra tam była? Bo na zdjęciach też jej nie ma. Kogoś chyba wyobraźnia ponosi.

  2. Strona jest słabo aktualizowana ostatnie zdjęcia są z.2018.r A czytać należy ze zrozumieniem festiwal trwa 4 miesiące i przez ten okres kilka tysięcy muzyków się przewija

    1. Zaraz, zaraz jak trwa kilka miesięcy jak było napisane od 11 do 15 września, nagle tekst sie zmienił i zdjęcia są z 2019r. Cos tu sie szachraji.

      1. Szanowna Pani MAGDA – tekst publikacji oraz zdjęcia do niej dołączone nie były modyfikowane. Z zasady, jeśli zachodzi potrzeba korekty, uzupełnienia czy aktualizacji – zaznaczamy zmianę w tekście i sygnalizujemy w tytule słowem AKTUALIZACJA wskazując przy nim dzień i godzinę zmiany.

  3. Proszę wejść sobie na offhn.com i stronę festiwalowa na fb i wszystko jasne i czytać ze zrozumieniem.

Zostaw swój komentarz