KULTURA

Górą Ty

0

Pójdź po rozum raz. To, co dzieli nas rzuć, gdzie bądź. I pewnego dnia w to, co łączyć ma też się włącz. Nie walcz bez końca tak. Sensu tej wojnie brak. Zakop niczym topór swą zaciekłą złość. Roztrąbimy to. Niech dołączy, kto ma już dość. Górą ty – górą ja. Zejdą się szczyty dwa. Jeden duch w ciałach dwóch. Niech gra. Górą ty – górą on. Głosy dwa – jeden ton. Zejdźmy się z wielu miejsc i stron. Nie ociągaj się. Nie śpij całe dnie. Zbudź się już. Twój wspaniały świat jest od wielu lat już tuż tuż. Gadaj po pierwsze mniej, słuchać drugiego chciej. Staraj się zrozumieć o co mu „come on”. Nie upieraj się. Pod uwagę weź inny plan. Górą ty – górą ja. Zejdą się szczyty dwa. Jeden duch w ciałach dwóch. Niech gra. Górą ty – górą on. Głosy dwa – jeden ton. Zejdźmy się z wielu miejsc i stron. Górą ty, górą ja, górą my, górą gang. Jakbym nie miał gustu, to bym się nie lubił, więc to mnie nie dziwi, że nie lubią nas. Jadę nocą mocno wciskam gaz. Problemy już nie obchodzą nas. Wiemy dobrze jak smakuje beton. Jeśli mi nie wierzysz, spójrz na moją twarz. Pot, krew i łzy na mnie. Nie chciałem być na dnie. Cały gang, cały blok na górze. Cały gang może żyć, jak chce. Moi ludzie mieli pałki, a nie byli w orkiestrze. Miałem nie być nigdzie, a spójrz, gdzie dzisiaj jestem. Ty też możesz!

Bracia Golec, producent Gromee i raper Bedoes bardzo chętnie eksperymentują z muzyką. Tym razem postanowili połączyć swoje siły i nagrać coś wspólnie. Efektem współpracy jest utwór „Górą Ty”, który właśnie zaczęły grać polskie radiostacje. Utwór ma mocne brzmienie, czuć elektronikę, jest bardzo energetyczną i motywującą piosenką. Wszyscy artyści pracujący przy utworze tłumaczyli, że singiel powstał z miłości do muzyki. Uznali też, że nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć trzy zupełnie odmienne gatunki muzyczne. Utwór jest niebanalnym połączeniem trzech muzycznych języków. Pod czujnym producenckim okiem Gromee’ego, góralskie wtręty skrzypcowe zostały połączone z dance’owym beatem, hip-hopowym trapem oraz intrygującymi wokalami Łukasza Golca i Bedoesa. Utwór ma za zadanie zmotywować i zachęcić do działania. Ważne, by chcieć coś zmienić, nie ociągać się w zmienianiu swoich przyzwyczajeń oraz zrozumieć drugą osobę. Jeśli to wszystko będzie spełnione – świat stanie się piękny.  Tekst piosenki zachęca do porzucenia tego, co dzieli i poszukiwania tego, co łączy. A to życiowa dewiza każdego biorącego udział w projekcie artysty. Jak zgodnie podkreślają, najważniejszy jest dialog, bez względu na różnice zdań.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz