Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało Mapę Inwestycji.  Jest na niej zaprezentowana pełna informacja o projektach, programach i inwestycjach realizowanych po 16 listopada 2015 r. Dane wskazują na wysokość środków wydatkowanych z budżetu państwa, funduszy celowych i funduszy europejskich (z wyłączeniem środków wydatkowanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, którymi dysponują samorządy wojewódzkie).

Na Dolnym Śląsku zrealizowano inwestycje i projekty społeczne o łącznej wartości 10 mld zł. W skład tej kwoty wchodzi ponad 2 879 tys. inwestycji gminnych, blisko 350 powiatowych i ponad 120 wojewódzkich. To wielkie kwoty, które realnie przekładają się na poprawę życia mieszkańców województwa. Warto skorzystać z mapy, znaleźć swoją gminę czy powiat i sprawdzić, na co zostały przeznaczone rządowe środki.

W powiecie ząbkowickim budżet państwa dofinansował realizację 103 inwestycji gminnych, 13 powiatowych i 123 prowadzonych na poziomie województwa lub ogólnopolskich, w tym na terenie naszego powiatu.

Według danych z Mapy Inwestycji w poszczególnych gminach od listopada 2015 r. do chwili obecnej inwestycji dofinansowanych inwestycji przez administrację rządową było:

  • Bardo: 10,
  • Ciepłowody: 11,
  • Kamieniec Ząbkowicki: 12,
  • Stoszowice: 14,
  • Ząbkowice Śląskie: 28,
  • Ziębice: 14,
  • Złoty Stok: 10.

Wchodząc na interaktywną Mapę Inwestycji można znajdować inwestycje począwszy od poziomu ogólnopolskiego, przez wojewódzki, powiatowy, aż do poziomu pojedynczej gminy. Poszczególne projekty można obserwować zarówno na mapie, jak i w układzie tabelarycznym. Dla ułatwienia można skorzystać z wyszukiwarki lub wybrać odpowiednie kategorie. Kliknij TUTAJ lub w poniższy obrazek, aby zobaczyć mapę regionu, w tym powiatu ząbkowickiego.

Mapa Inwestycji jest elementem składowym portalu Gov.pl, który powstał po to, by obywatele mieli łatwiejszy dostęp do informacji o tym, co dzieje się w poszczególnych instytucjach. Dane, które przedstawia Mapa Inwestycji, są na bieżąco aktualizowane na podstawie raportów przesyłanych przez ministerstwa.

Komentarze

Zostaw swój komentarz