KULTURA

Gloria

0

W oddali zasypia miasto, zwyczajny się kończy dzień, lecz ty nie potrafisz zasnąć. I nagle pojawia się nad głową tyle gwiazd. Widzisz anioła twarz i słyszysz muzykę nieba. Znów oczy przecierasz, to nie sen. To noc wielkich cudów pełna tak. Z bliska oglądasz je i myślisz, dlaczego szczęście spotyka dziś właśnie mnie. Nad głowa tyle gwiazd, widzę anioła twarz i słyszę muzykę nieba to znak obietnica spełnia się. Gloria – w tę niezwykłą noc jest jaśniej niż za dnia. Całe niebo płonie. Gloria! Niech melodia nieba w każdym sercu gra i rozpala ogień, O, Gloria! Gdy rodzi się nowe życie, co stary odmienia świat. Przyroda wstrzymuje oddech, by dziecka usłyszeć płacz. Prawie nie widać gwiazd. Pewnie anioła twarz. tu cała muzyka nieba w tym małym istnieniu wielki blask!

Już w drugą niedzielę spotykamy się z zespołem TGD. Trzecia Godzina Dnia to zespołów z nurtu pop-gospel. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka. Rok temu nagrali niesamowicie energetyczny utwór pt. „Gloria”. W nagraniu udział wzięli także Kasia Cerekwicka, Kasia Moś, Kuba Badach, Mietek Szcześniak, zespół Małe TGD oraz Fair Play Quartet. Piosenka tchnie radością Bożego Narodzenia i znalazła się także w programie relacjonowanego przez nasz portal spektaklu „Małe Anioły”, jaki oglądaliśmy tuż przed świętami na ząbkowickiej scenie w wykonaniu zespolonych chórów Szkoły Muzycznej I stopnia. Posłuchajmy i cieszmy się Bożym Narodzeniem.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz