Najlepsza inwestycja fotowoltaiczna w Polsce jaką wskazał Magazyn „Fotowoltaika” to projekt „Eko Solar” realizowany na terenie Gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Taką wiadomość podał wczoraj w swoim serwisie społecznościowym wójt Marcin Czerniec. Specjalistyczny portal MagazynFotowoltaika.pl podsumował ubiegłoroczne inicjatywy w zakresie pozyskiwania energii słonecznej. W kategorii „Najlepsza instalacja przemysłowa 2019” na pierwszym miejscu wskazano przedsięwzięcie pod nazwą „Eko Solar”. Parametry tej instalacji:

  • Wielkość instalacji: 39.69 kWp
  • Wskaźnik zużycia na potrzeby własne: 100%
  • Moduły mono n-type 2BiFacial 315N1T-A5

Przedsiębiorca opisując swój projekt zwrócił uwagę na to, że podczas projektowania, największym problemem był odpowiedni dobór ilości modułów w łańcuchy, ze względu na występowanie odbicia światła i zwiększenie mocy modułu o nawet 30%. Zdecydowaliśmy się na falowniki Fronius ze względu na bardzo szeroki zakres parametrów wejściowych – prądowo-napięciowy.

 

Jak napisał wójt Marcin Czerniec z uznaniem i satysfakcją warto tę wiadomość udostępnić, bo jest świadectwem innowacyjności, jaka spełnia się wśród nas. To zresztą nie jest jedyny taki projekt prowadzony u nas, bo inny inwestor zamontował farmę fotowoltaniczaną o mocy 2 megawatów w pobliżu zbiornika Kozielno.

Gratulując obu przedsiębiorcom sukcesu włodarz Kamieńca Ząbkowickiego dodał ponadto: Wszyscy upatrujemy szans na poprawę jakości środowiska naturalnego i obniżania kosztów energii. Jednocześnie warto zaznaczyć, że pozyskiwanie energii ze słońca to także przestrzeń dla przedsiębiorczości. Poniżej kilka zdjęć z instalacji w okolicy zbiornika Kozielno.

Komentarze

Zostaw swój komentarz