Finał „Miksera tanecznego” za nami! Cóż to był za pokaz! Energetyczne tańce, kolorowe stroje, historia wyrażona ruchem, muzyka na żywo oraz owacja publiczności, która wypełniła salę do ostatniego miejsca…

W minioną niedzielę (9 czerwca 2019) w Ziębickim Centrum Kultury, na występie wieńczącym projekt „Mikser taneczny”, obejrzeliśmy pokaz, który był owocem 3-miesięcznej pracy ponad 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie.

W czasie zajęć poprzedzających niedzielny występ, ćwiczyli taniec ludowy, współczesny, hip-hop i afrykański pod okiem profesjonalnych instruktorów: Hanny Wachowskiej, Huberta Żurawskiego, Małgorzaty Komorowskiej oraz Anety Szlachety, która była także pomysłodawczynią projektu. Wszyscy instruktorzy to aktywni tancerze z przygotowaniem pedagogicznym oraz bogatym dorobkiem artystycznym i występami na scenach w Polsce i za granicą.

Na scenie Ziębickiego Centrum Kultury zatańczyli: Kamila Bednarz, Wiktoria Bieńka, Aleksandra Bochenek, Anna Dudek, Mateusz Gniewczyński, Amelia Górska, Amelia Horodyska, Maksym Jankowski, Klaudia Kibler, Wiktoria Kibler, Łukasz Konior-Nawrocki, Oliwia Korgól, Karolina Korol, Kacper Kostecki, Zofia Kotala, Natalia Kuźmiak, Iga Lisiecka, Julia Mika, Roksana Natanek, Angelika Nowacka, Kinga Obłój, Michał Obodiak, Paulina Stępień, Marcin Szuszkiewicz, Oliwia Ściborowska, Julia Świdzińska, Mateusz Świdziński, Amelia Tomczyk, Zuzanna Włodarczyk, Jan Wolan, Aleksandra Wolanin i Agata Zuchmantowicz.

Muzykę do występu skomponował i zaaranżował kontrabasista Dariusz Dżugan, który wraz z Dariuszem Mikłaszem (bębny), Łukaszem Gołąbkiem (gitary) oraz Piotrem Łyszkiewiczem (instrumenty dęte) akompaniował dzieciom i młodzieży podczas występu. Wszyscy muzycy mają na swoim koncie udział w licznych, w tym międzynarodowych, projektach muzycznych.

Projekt „Mikser taneczny” był realizowany przez Fundację „Teraz Ziębice” we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie, który na to przedsięwzięcie przyznał Fundacji prawie 40 tys. zł. W zajęć dziewczęta i chłopcy nie tylko uczyli się tańca, ale także mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu. W maju, podczas festiwalu „Freaki Afryki”, uczyli się gry na bębnach afrykańskich pod okiem Sany Camara, muzyka pochodzącego z Gwinei, a w czerwcu obejrzeli i wysłuchali spektakl „Najdzielniejszy z rycerzy” w Operze Wrocławskiej. Udział w projekcie był całkowicie bezpłatny.

Fundacja „Teraz Ziębice” za naszym pośrednictwem dziękuje za współpracę: dyrekcji Szkoły Podstawowej w Henrykowie, Ziębickiemu Centrum Kultury oraz Nadleśnictwu Henryków. Szczególne podziękowania adresowana jest do Anety Szlachety i Dariusza Dżugana za opiekę artystyczną oraz do pani Renaty Gołębiowskiej, koordynatorki projektu z ramienia Szkoły Podstawowej w Henrykowie – za jej wyjątkowe zaangażowanie.

Finałowy pokaz projektu można obejrzeć na fanpage’u Fundacji „Teraz Ziębice”.

1 Komentarze

  1. Gratulacje dla Fundacji Teraz Ziębice !!!!!!

Zostaw swój komentarz