29 listopada 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyłęku odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2019 Uczniowskiego Klubu Sportowego Kusy. Była to również okazja do świętowania jubileuszu 10-lecia powstania klubu.

Sezon był bardzo owocny, przedstawiciele Kusego brali udział w jedenastu edycjach Bike Maratonu, w wyścigach Strefy MTB Sudety oraz w wielu lokalnych imprezach rowerowych niejednokrotnie zaznaczając swoją obecność zdobywając czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Dla Uczniowskiego Klubu Sportowego niekwestionowanym sukcesem jest zdobycie I miejsca drużyny dziewcząt młodszych, III miejsca drużyny dziewcząt starszych oraz II miejsca drużyny chłopców młodszych w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w Kolarstwie MTB w Lubawce.

Obecnie klub zrzesza ponad 40 członków, którzy brali czynny udział w organizacji i pomocy w różnych lokalnych imprezach rowerowych takich jak: GRAND PRIX BARDA MTB, Otwarcie Singletrack Glacensis Bardo, Jesień w Mieście Cudów MTB Maraton, Europejski tydzień Sportu BEACTIVE, Rowerowy Rajd strefy MTB Sudety.

Udział w świętowaniu jubileuszu wzięli członkowie Kusego wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście. Władze samorządowe reprezentowała przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Strzelec oraz sekretarz Gminy Paweł Zielonka. Uroczystość była idealną okazją do prezentacji osiągnięć poszczególnych zawodników w sezonie 2019, którą uświetniał występ Państwa Agnieszki i Michała Bartkiewiczów. Zaangażowanie i pasja członków klubu procentuje wspaniałymi wynikami, co docenił burmistrz Krzysztof Żegański, który przekazał na rzecz Klubu bon o wartości 5000 zł.

Zawodnicy już rozpoczynają przygotowania do sezonu 2020, w którym również planują start w wielu Maratonach MTB oraz lokalnych wyścigach. Członkowie klubu będą trenować na sali gimnastycznej w Zespole Szkolno Przedszkolnym, planowane są również wyjazdy na narty biegowe oraz w miarę możliwości treningi spinningowe.

Klub UKS Kusy dziękuje wszystkim swoim przyjaciołom, którzy wsparli jego działania w tym sezonie i bez których wiele inicjatyw nie doszło by do skutku. Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu można życzyć kolejnych jubileuszy oraz wyśmienitych wyników sportowych, którym towarzyszyć będzie radość z rozwijanej pasji.

Poprzez: bardo.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz