0

W ubiegły piątek (10 maja 2019 r.) w gminie Bardo odbył się I Gminny Dzień Bibliotekarza.

W ramach Dnia uczniowe i uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Edukacji Narodowej w Bardzie z filią w Przyłęku oraz młodzież uczęszczająca do Publicznego Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego w Przyłęku czytała klasyki literatury krajowej i światowej, choć nie zabrakło też czytających literaturę piękną. Część dzieł czytano na głos czyniąc to w otoczeniu stosownej scenografii i w przebraniach, a niekiedy nawet odgrywano „na żywo” czytane role.

Głośnemu czytaniu przysłuchiwali się burmistrz Krzysztof Żegański oraz przewodnicząca i radni Rady Miejskiej w Bardzie, którzy pięknie przez uczniów przeczytane kwestie nagrodzili brawami i wyrazami uznania. Słowa podziękowania skierowano do bibliotekarzy i nauczycieli, którzy zadbali o odpowiedni przebieg Dnia Bibliotekarza.

I Gminny Dzień Bibliotekarza to wspólna inicjatywa bibliotekarzy i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Edukacji Narodowej w Bardzie z filią w Przyłęku i Publicznego Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego w Przyłęku, radnych Rady Miejskiej w Bardzie oraz burmistrza Krzysztofa Żegańskiego.

Komentarze

Zostaw swój komentarz