W Mąkolnie odbył się I Przegląd Dziecięcych Zespołów Ludowych Dolnego Śląska.

Na plenerowej scenie przy świetlicy wiejskiej w Mąkolnie wystąpiło 10 zespołów: Iskiereczki z Grodźca Małego, Kostrzanie z Kostrzy, Lasowiaczek ze Stolca, Mali Dziewiętliczanie z Dziewiętlic, Mali Warzęgowianie z Warzęgowa, Różyczki z Dobroszyc, Skowroneczki z Szymanowa, Stokrotki z Lutomi, Tajdany ze Strzegomian i Wesołe Nutki z Mąkolna.

Występy małych artystów kultywujących ludowe tradycje od pierwszego występu skradły serca widzów. Wspaniałe stroje, piękne wykonanie pieśni i tańców nagradzane były gromkimi brawami i wyrazami uznania. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie MAK z Mąkolna oraz burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk.

Nawet przelotna burza i chwilowy ulewny deszcz nie przeszkodziły w występach. Każdy zespół otrzymał pamiątkową lalkę „Magdalenkę” i pisemne podziękowanie za udział w przeglądzie. Przegląd swoją obecnością zaszczycili zaproszeni parlamentarzyści, samorządowcy, sponsorzy i rzesza mieszkańców gminy. Dodatkowymi atrakcjami były bufety z regionalnymi produktami, wystawy lokalnych producentów i rękodzielników oraz strefa zabaw dla dzieci z dmuchańcami, foto-budką, mini zoo i animacjami dla najmłodszych. Wspaniała atmosfera, gościnność i zadowolenie uczestników utwierdziły organizatorów, aby na stałe wpisać to wydarzenie do kalendarza imprez gminnych.

Poprzez: UM Złoty Stok

Komentarze

Zostaw swój komentarz