W ubiegłą sobotę, w Centrum Kultury i Bibliotece w Bardzie, mieliśmy okazję zobaczyć adaptację dramatu Adama Mickiewicza „Dziady cz. II”. Spektakl premierowy w wykonaniu mieszkańców Gminy Bardo jest częścią projektu „Dziady” na wiejskiej scenie”, dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018.

Eksperyment teatralny łączący dwie grupy amatorów (teatralną i wokalną), przygotowujących występ odrębnie w czasie dwutygodniowych warsztatów, okazał się niezwykłym doświadczeniem, nie tylko dla widzów, ale również występujących. Stworzono widowisko pełne magii i grozy. Pojawiające się wywoływane przez Guślarza duchy, opowiadając sugestywnie swoją historię, przekazywały żyjącym wskazówki dotyczące życia doczesnego i jego skutków po śmierci.

Odtwórcy poszczególnych ról, mimo że amatorzy, wykonali ogromną pracę i wykazali się niemałym talentem scenicznym i wokalnym. Warsztaty teatralne, prowadzone przez Joannę Tofel i wokalne, prowadzone przez Annę Bartkiewicz-Czaja, podsumowane zostały wspaniałym sukcesem scenicznym, owacjami widzów oraz słowami uznania i podziękowań ze strony burmistrza Krzysztofa Żegańskiego.

Spektakl, zgodnie z założeniami projektu, odegrany zostanie w czasie dwóch kolejnych weekendów w sołectwach Gminy Bardo. Zapraszamy wszystkich, którym nie udało się wybrać na premierę. Naprawdę warto…

Najbliższe spektakle:

  • sobota – 16 listopada 2019 – 17:00 – Brzeźnica
  • niedziela – 17 listopada 2019 – 17:00 – Przyłęk
  • sobota – 23 listopada 2019 – 17:00 – Opolnica
  • sobota – 30 listopada 2019 – 17:00 – Janowiec

Komentarze

Zostaw swój komentarz