Najnowszy średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 marki Man trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubnowie. Jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Samochód o wartości 774 tys. zł został zakupiony dzięki dotacjom m.in. z: budżetu państwa, Funduszu Ubezpieczeniowego, Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Był też wkład własny OSP Lubnów. Nowy wóz zastąpi 30-letniego wysłużonego stara.

W ubiegłą środę bardzo dobrą informację dla jednostki w Lubnowie przekazał wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Gwóźdź, który spotkał się w Lubnowie z burmistrzem Mariuszem Szpilarewiczem, komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich kapitanem Bartłomiejem Zarzyckim oraz lubnowskimi strażakami z prezesem Arkadiuszem Smędzikiem na czele.

Samorząd wojewódzki przekaże na dofinansowanie zakupu jeszcze dodatkowe 100 tys. zł. W ten sposób na zakup tego specjalistycznego pojazdu Gmina Ziębice wyda ze swoich środków tylko 1/8 wartości auta. Ostatni wóz strażacki, jaki trafił do ziębickich strażaków, został zakupiony w gminie 10 lat temu i był to mercedes do jednostki OSP w Henrykowie. OSP Lubnów i OSP Henryków to dwie jednostki w gminie Ziębice, które należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wsparł ostatnio 51 dolnośląskich samorządów w zakupach sprzętu pożarniczego. Jednym z nich jest gmina Ziębice.

Komentarze

Zostaw swój komentarz