Trwa IV edycja Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego. Zakończyła się już weryfikacja formalna projektów. Spośród 180 złożonych pomysłów, formalnie oceniono 178. Dwóch wnioskodawców wycofało swoje koncepcje. Pozytywnie zweryfikowanych zostało 159 projektów, 19 natomiast nie spełniało warunków.

Po sukcesie trzech poprzednich edycji, w tym roku program został rozszerzony i obejmuje nie tylko projekty sportowe, turystyczne i kulturalne, ale również wspierające działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, działania na rzecz seniorów i rozwój rzemiosła. Dolnoślązacy mogą współuczestniczyć w podejmowaniu decyzji o finansowaniu wybranych projektów.

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć całą listę projektów. Głosowanie już trwa i może w nim brać udział każdy mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który w dniu oddania głosu ma ukończone 16 lat. Głosowanie potrwa do niedzieli 26 maja 2019 r. – do godz. 23:59.

Z powiatu ząbkowickiego na liście projektów znajdują się:

  • Festiwal Rowerowy Ziemi Ząbkowickiej. Celem pomysłu jest popularyzacja turystyki rowerowej oraz poprawa bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu na drogach publicznych. Festiwal rowerowy to trzy wydarzenia, których wspólnym mianownikiem jest rower. Po pierwsze spotkanie z podróżnikami, którzy na dwóch kołach przemierzają świat, to motywujące do wędrówki i podejmowania nowych wyzwań prelekcje w klimatycznych podziemiach ząbkowickiego zamku. Po drugie rodzinny piknik rowerowy na zamkowych plantach, promujący bezpieczeństwo na drodze, na którym każdy uczestnik otrzyma profesjonalną odblaskową kamizelkę sportową z logo akcji „1,5 m szacunku” i ekscytujące zawody rowerowe „Castle Eliminator”, gdzie wielbiciele rowerowej adrenaliny zmierzą się na specjalnej zamkowej pętli. Po trzecie Rajd Rowerowy Róży Wiatrów na rowerach z festiwalowego zamku w cztery strony Ziemi Ząbkowickiej, by pod opieką przewodników poznać jej atrakcje.
  • Igrzyska Sportowe Seniorów – Ziębice 2019. Celem pomysłu jest integrowanie środowisko seniorów z całego Dolnego Śląska. Po sukcesie pierwszej edycji, która odbyła się we wrześniu 2018 r., rok później w Ziębicach ponownie spotkać się mają amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu w wieku 55+, którzy wezmą udział w grach zręcznościowych oraz będą rywalizować ze sobą w popularnych dyscyplinach sportowych. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy artystyczne oraz warsztaty ruchowe i rękodzielnicze. Przy okazji Igrzysk zarówno uczestnicy tych sportowych zmagań, jak i osoby je dopingujące, będą mogły doświadczyć uroku Ziębic i ich okolic.
  • I Memoriał Piotra Dębickiego. Ma to być jednodniowy turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży organizowany w Ziębicach, w którym weźmie udział 32 mieszanych drużyn piłkarskich w 4 kategoriach wiekowych. Projekt z jednej strony będzie upamiętnieniem działalności Piotra Dębickiego, dzięki któremu jako piłkarzowi, a następnie kierownikowi drużyny Sparta Ziębice odnosiła największe sukcesy, a z drugiej strony promować będzie zasady zdrowej rywalizacji, w duchu fair play, która świetnie przystosowuje dzieci do życia w dzisiejszym świecie i poszanowania przeciwnika bez względu na wynik sportowy. Będzie to świetny sposób sprawdzenia u dzieci i młodzieży umiejętności nabytych podczas treningów i lekcji WF. Turniej stanowić będzie także zachętę dla wszystkich młodych ludzi biorących udział w turnieju, ich szkolnych kolegów i koleżanki, przyjaciół i całe rodziny do wspólnej aktywności na świeżym powietrzu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz