Oddział Rehabilitacji Dziennej w Ząbkowicach Śląskich już działa. Zakon Bonifratrów uruchomił w ubiegły piątek nową placówkę w siedzibie starego szpitala powiatowego.

Pacjenci mogą już korzystać z szerokiej palety zabiegów wykonywanych w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia lub komercyjnie. Dla mieszkańców to dobra wiadomość, bo zapotrzebowanie na tego typu świadczeń najlepiej obrazują wielomiesięczne kolejki do już istniejących ośrodków. Placówka należy do wrocławskiej spółki Bonifraterskie Centrum Zdrowia, której 100-procentowym właścicielem jest Zakon Szpitalny.

Ośrodek oferuje m.in.: usprawnianie pacjentów neurologicznych, po długim unieruchomieniu pourazowym, po zabiegu mastektomii, a także osób oprotezowanych po amputacji kończyn. Zespół profesjonalnie przygotowanych fizjoterapeutów i lekarzy podejmuje ponadto pracę z pacjentem cierpiącym na zmiany zwyrodnieniowe stawów obwodowych czy też borykających się z zespołami bólu kręgosłupa, chorobami przeciążeniowymi narządu ruchu, wadami rozwojowymi tkanki chrzęstnej, chorobami demielinizacyjnymi (stwardnienie rozsiane), stanami po udarze mózgu czy po zabiegach operacyjnych. Można również uzyskać pomoc przy leczeniu chorób dróg oddechowych i obrzęków limfatycznych.

W ofercie udostępnianej w ząbkowickim oddziale są: fizykoterapia (światłoterapia, magnetoterapia, elektroterapia, ultradźwięki, diatermia krótkofalowa), kinezyterapia, masaże lecznicze, drenaż limfatyczny, kinesiotaping, terapia manualna oraz proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu.

Ząbkowicka placówka czynna jest w dni robocze. W celu uzyskania szczegółowych informacji kontaktować się można telefonicznie (575991444), poprzez pocztę elektroniczną (rehabilitacjaoddzial@bczwroc.pl) lub osobiście (ul. 1 Maja 9 – budynek Konwentu Bonifratrów). Dokumentami niezbędnymi do objęcia pacjenta opieką w ramach rehabilitacji w ośrodku/oddziale dziennym są: skierowanie do dziennego oddziału rehabilitacji ogólnoustrojowej, dokumentacja medyczną dotyczącą schorzenia oraz dokument potwierdzający tożsamość. Więcej informacji znaleźć można w serwisie internetowym Bonifraterskiego Centrum Zdrowia.

Uroczystość otwarcia Oddziału Rehabilitacji Dziennej w Ząbkowicach Śląskich odbyła się 5 lipca br. W roli gospodarzy wystąpili brat Łukasz Dmowski – prowincjał Zakonu Szpitalnego oraz Violetta Niemiec – prezes zarządu Bonifraterskiego Centrum Zdrowia. W swoich wystąpieniach oboje akcentowali służebny charakter otwieranego ośrodka oraz profesjonalizm kadry, jaka została zaangażowana do obsługi pacjentów. Zapowiedziano, że w 2020 r. kolejna część dawnego ząbkowickiego szpitala zostanie przekształcona w Dzienny Dom Opieki Medycznej. Gratulacje z okazji otwarcia ośrodka składali starosta ząbkowicki Roman Fester i burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek. Poświęcenia pomieszczeń ośrodka dokonał dziekan Dekanatu Ząbkowice Śląskie Północ ks. Krzysztof Herbut.

Bonifratrzy ząbkowiccy dwa lata temu uruchomili działalność medyczną w ramach hospicjum domowego dla osób dorosłych. Prowadzą także swoją aptekę. Powrót do stałej obecności w Ząbkowicach Śląskich nastąpił w 2015 r., gdy przywrócono tu po prawie 10 latach przerwy siedzibę konwentu zakonnego. Bracia wprawdzie posługiwali duszpastersko w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika, ale sam budynek szpitala (po upadku tej instytucji działającej w trybie publicznego zakładu zdrowia), będąc własnością powiatu ząbkowickiego, ulegał postępującej degradacji. Obiekt wrócił we władanie Zakonu Szpitalnego w 2014 r. Od tego czasu systematycznie stawiane są kroki ku odbudowie funkcji zdrowotnych całemu gmachowi, który dla wielu ząbkowiczan nadal kojarzy się ze szpitalem.

Działalność Zakonu Szpitalnego w postaci posługi duchowej i medycznej w Ząbkowicach Śląskich to już prawie 170 lat. Mimo licznych historycznych perturbacji, bonifratrzy nigdy nie opuścili wiernych i chorych.

3 Komentarze

 1. Dzień dobry,

  na imię mam Monika i chciałabym dowiedzieć się czy reklamowali Państwo swoje usługi i produkty przez kampanie e-mail marketingowe?
  Jest to doskonałe i bardzo efektywne źródło nowych klientów i zamówień. Nasza firma specjalizuje się w tego typu kampaniach i dostarcza wszystkie konieczne elementy potrzebne do jej przeprowadzenia.

  Jeśli chcieliby Państwo poznać detale – bardzo proszę o odpowiedź lub wiadomość na adres biuro@marketingwemail.pl. Skontaktujemy się i przedstawimy niezobowiązującą propozycję.

  Serdecznie pozdrawiam, Monika

 2. Dzień dobry,

  mam na imię Patrycja i chciałabym przedstawić Państwu ofertę na stworzenie nowej strony internetowej. Proponujemy bardzo korzystne warunki współpracy i wyręczamy naszych klientów w wielu sprawach.

  Jeśli są Państwo zainteresowani, to z przyjemnością przedstawię szczegóły naszej oferty. Zapewniam, że trudno znaleźć na rynku bardziej atrakcyjną.

  Bardzo proszę o odpowiedź na adres sprzedaz@densito.pl lub kontakt z działem handlowym pod numerem 792-519-647.

  Pozdrawiam, Patrycja Wozniak

 3. Dzień dobry,

  nazywam się Monika i chciałabym zapytać czy reklamowali Państwo swoje usługi i produkty przez kampanie e-mail marketingowe?
  Jest to doskonałe i niezwykle skuteczne źródło nowych klientów i zamówień. Nasza firma specjalizuje się w tego typu reklamach i dostarcza wszelkie konieczne rzeczy potrzebne do jej przeprowadzenia.

  Jeśli chcieliby Państwo poznać konkrety – bardzo proszę o odpowiedź lub wiadomość na adres biuro@marketingwemail.pl. Skontaktujemy się i złożymy niezobowiązującą ofertę.

  Miłego dnia, Monika

Zostaw swój komentarz