Dariusz Jagieła – mieszkaniec gminy Ząbkowice Śląskie objął stanowisko prezesa zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego Agroreg S.A. z siedzibą Nowej Rudzie.

Agroreg powstał w 1991 r. Oferuje wsparcie organizacyjne i finansowe głównie dla przedsiębiorców i dla tych, którzy zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą, o czym informowaliśmy wczoraj w naszym portalu. Agencja Aktywnie wspomaga restrukturyzację i rozwój regionalny. Jest instytucją uczestniczącą w dystrybucji środków i realizacji programów pomocowych Unii Europejskiej.

Dariusz Jagieła jest absolwentem Akademii Rolniczej we Wrocławiu w zakresie ekonomiki rolnictwa. Ukończył studia podyplomowe w dziedzinie finansowania przedsięwzięć inwestycyjnych z funduszy europejskich. Był pierwszym prezesa Izby Rolniczej na terenie ówczesnego województwa wałbrzyskiego, członkiem Społecznej Rady Doradztwa Rolniczego przy Ministrze Rolnictwa, gdzie szczególnie skupiał się nad problematyką rozwiązań prawnych dla terenów górskich, podgórskich i zdegradowanych. Przez kilka ostatnich lat był przedsiębiorcą. Na co dzień jest mieszkańcem Zwróconej w gminie Ząbkowice Śląskie. W 2018 r. kandydował na burmistrza Ząbkowic Śląskich i uzyskał prawie 16-procentowy wynik wyborczy jako kandydat niezależny.

Rada Nadzorcza spółki „Agroreg” odwołała wcześniej jej dotychczasowego szefa Jerzego Dudzika po 19 latach kierowania firmą. Akcjonariuszami Agroregu są m.in.: gmina miejska Nowa Ruda, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu oraz Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej S.A. w Przygórzu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz