0

Do zakończenia kolejnej edycji największego literackiego plebiscytu w Polsce pozostały tylko dwa dni. Już po raz czwarty internauci wybiorą Książki Roku portalu lubimyczytać.pl. Wśród tytułów nominowanych w kategorii „Autobiografia, biografia, wspomnienia” znalazła się książka pt. „Dziewczęta z Auschwitz” autorstwa ząbkowiczanki Sylwii Winnik. O książce tej pisaliśmy w naszym portalu.

W zeszłym roku czytelnicy oddali w nim ponad 117 tysięcy głosów, natomiast od początku tegorocznego głosowania – już przeszło 120 tysięcy. Głosować można do 28 lutego 2019 r.  na stronie http://lubimyczytac.pl/plebiscyt.

W czwartej edycji największego literackiego plebiscytu w Polsce zostało nominowanych 238 tytułów z 71 wydawnictw w 12 kategoriach. Każdy internauta ma do dyspozycji 12 głosów, po jednym w każdej plebiscytowej kategorii: Literatura piękna; Powieść historyczna; Kryminał, sensacja, thriller; Literatura obyczajowa, romans; Literatura faktu, publicystyka; Autobiografia, biografia, wspomnienia; Literatura fantastyczna; Science fiction; Horror; Literatura młodzieżowa; Fantastyka młodzieżowa oraz Literatura dziecięca. Głosowanie odbywa się na stronie http://lubimyczytac.pl/plebiscyt.

W zeszłym roku czytelnicy oddali ponad 117 tysięcy głosów. Podczas tegorocznej edycji Plebiscytu na bieżąco będzie można śledzić ogólną liczbę oddanych głosów – to, ile osób zagłosowało na konkretny tytuł, okaże się dopiero po zakończeniu Plebiscytu. Już na początku marca dowiemy się, które pozycje zasłużyły, według internautów, na tytuły Książek Roku 2018 portalu lubimyczytać.pl.

Już dzisiaj odbędzie się premiera nowej książki Sylwii Winnik pt. „Tylko przeżyć”. Czytelnicy znajdą w niej opowieści rodzin polskich żołnierzy. Promocja książki w Ząbkowicach Śląskich odbędzie się w czwartek 14 marca 2019 r. o godzinie 17:30 w bibliotece ratuszowej.

Komentarze

Zostaw swój komentarz