KULTURA

Czułe miejsce

0

Tylko nie w czułe miejsce. Tylko nie prosto w twarz. Tylko nie prosto w serce. Pragniesz poznać kilka moich dni, rozczarować się na parę chwil. Chcesz wziąć ode mnie cały smak, znów chcesz bym coś ci dał. Chcesz zobaczyć mnie, gdy jestem zły, by zrozumieć to, co we mnie tkwi, by za chwilę bez oporu móc ocenić cały mój świat. Tylko nie w czułe miejsce. Tylko nie prosto w twarz. Tylko nie prosto w serce. Nie chcę więcej, nie chcę. Kiedy nagle się uśmiechnie los, wyprowadzisz swój kolejny cios, bym znowu poczuł się jak nikt – popłynął albo znikł. Nie kochamy się i c’est la vie. Nie będziemy jak dwie krople krwi, choć czerwienisz się na moją myśl. Obserwujesz mnie, what the fuck is this? Tylko nie w czułe miejsce. Tylko nie prosto w twarz. Tylko nie prosto w serce. Nie chcę więcej, nie chcę.

Nie ma jeszcze debiutanckiej płyty, ale ma już nominację do Nagrody Muzycznej „Fryderyk”. Sam o sobie mówi, że idzie dalej osiągnąć jeszcze więcej. To Wojciech Baranowski vel. Baranovski. W tej piosence chciałem zwrócić uwagę głównie na to, że jesteśmy w bardzo ciekawych i dziwnych czasach, gdzie bardzo często oceniamy szybko i możemy obserwować kogo tylko chcemy i zaglądać w jego życie i czasami robić mu krzywdę zbyt pochopnie oceniając. (…) Często ludzie mają problem z czymś co ich w ogóle nie dotyka i wchodzą w czyjeś życie ze swoimi rękami – tak o singlu „Czułe miejsca” mówi Baranovski. Drogę sceniczną zaczął w 2014 biorąc udział w przesłuchaniach do czwartej edycji programu TVP2 The Voice of Poland. W trakcie tzw. „przesłuchań w ciemno” zaśpiewał „Here Comes The Sun” z repertuaru The Beatles i przeszedł dalej, dołączając do drużyny prowadzonej przez Tomsona i Barona. Ostatecznie doszedł do odcinków na żywo. W 2015 dołączył do zespołu Xxanaxx, z którym nagrał album „FWRD”. W 2018 rozpoczął karierę solową, nagrywając pod pseudonimem Baranovski. W styczniu ukazał się pierwszy utwór zatytułowany „Mamo”, a miesiąc później wydał debiutancki singiel „Dym”. W maju ukazał się drugi singiel „Hey”. W sierpniu odbyła się premiera trzeciego singla pt. „Luźno”. W styczniu 2019 wydał czwarty singiel pt. „Zbiór”.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. 

Komentarze

Zostaw swój komentarz