0

Centra Kariery DWUP świętują 20-lecie swojej działalności. To aktywne świętowanie i z tej okazji przygotowano cykl czterech seminariów pod hasłem „Człowiek – Praca – Rozwój”.

Świętować można na różne sposoby, a my wolimy w sposób praktyczny i zawodowo. Dlatego z okazji 20-lecia istnienia naszych Centrów Kariery organizujemy serię seminariów, które mają nam pomóc zrozumieć obecny rynek pracy, ale też wybiec trochę w przyszłość. Zmiany pokoleniowe są nieuniknione to wiadomo, ale nie do końca wiadomo jak nimi zarządzać i o tym dużo dyskutujemy – mówi Bartosz Kotecki, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

We wrocławskiej odsłonie święta Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej DWUP, 29 maja 2019 r., wzięło udział blisko 50 osób. To eksperci rynku pracy, doradcy zawodowymi z Dolnego Śląska i przedstawicielami nauki. Seminaria organizowane są pod patronatem honorowym marszałka województwa dolnośląskiego, Cezarego Przybylskiego i są elementem obchodów 100-lecia istnienia Publicznych Służb Zatrudnienia.

Tymi seminariami chcemy popularyzować idę poradnictwa zawodowego w obliczu wyzwań i zmian na rynku pracy. Nasi doradcy Centrum Kariery na bieżąco śledzą sytuację, bo też na co dzień pomagają Dolnoślązakom w wybieraniu właśnie tej właściwej drogi zawodowej. Postępujący rozwój technologii i automatyzacji procesów produkcyjnych, administracyjnych i organizacyjnych, zmiana pokoleń to tematy, które powinniśmy cały czas zgłębiać – wyjaśnia Zuzanna Bielawska, wicedyrektor DWUP.

I tak też się dzieje. O „Pokoleniach na rynku pracy” i różnicach między nimi opowiadał w inauguracyjnym wystąpieniu dr Michał Grala z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Dolnym Śląsku zajęła się sposobami rekrutacji z punktu widzenia pracodawcy. Słowem na co zwraca uwagę pracodawca podczas rozmowy rekrutacyjnej. Dr Violetta Drabik-Podgórna z Zakładu Poradoznawstwa Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z dużym znaczeniem dialogu w konstrukcji kariery. Mariola Ziomek oraz Aneta Parzoń ze Studenckiego Koła Naukowego Life Designing Uniwersytetu Wrocławskiego przedstawiły spojrzenie młodych doradców na rynek pracy i zasady na nim rządzące.

Oprócz wystąpień zaplanowano również część warsztatową. Podczas intensywnych 90 minut w ramach warsztatu „Międzypokoleniowe marzenia i cele” Marta Geisler połączyła ćwiczenia z prezentacją innowacyjnego narzędzia The Coaching Maps, którego jest współautorką.

Kolejne seminarium, tym razem zatytułowane „Doradztwo zawodowe – perspektywy i praktyczne rozwiązania” odbywa się dzisiaj w Jeleniej Górze.

Poprzez: dwup.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz