Przez ostatnich sześć tygodni kampanii przedstawialiśmy Państwu, co udało nam się przeprowadzić, zrobić i zrealizować dla regionu, ale również jako jedyna formacja polityczna przedstawiliśmy program na najbliższe cztery lata. Przedstawiliśmy dziesięć konkretnych zobowiązań, z których chcemy się wywiązać w nadchodzącej kadencji. Tak opisał kończącą się kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości minister Michał Dworczyk.

Briefing prasowy miał miejsce 10 października br. w Dzierżoniowie. Był klamrą dla akcji, jaka w okręgu wyborczym nr 2 – obejmującym powiaty: ząbkowicki, kłodzki, dzierżoniowski, świdnicki i wałbrzyski – rozpoczęła się w Ząbkowicach Śląskich 21 sierpnia br. Jej apogeum stanowiła wizyta premiera Mateusza Morawieckiego, który spotkał się z mieszkańcami powiatu ząbkowickiego 22 września br.

Michał Dworczyk – poseł naszego okręgu wyborczego, który jest liderem listy, podsumowując wczoraj kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości, przypomniał, że składając dziesięć konkretnych zobowiązań dla subregionu wałbrzyskiego, PiS – jedyna formacja polityczna – przedstawiła program na najbliższe cztery lata dla tego okręgu. Za cztery lata wyborcy będą mogli rozliczyć parlamentarzystów PiS z tych zobowiązań, na czele których znajdują się inwestycje infrastrukturalne w komunikacji m.in. budowa nowych dróg. Chodzi o dwie drogi ekspresowe: S8 z Wrocławia przez Ząbkowice Śląskie do Kłodzka i S5 z Wrocławia przez Sobótkę, Świdnicę, Wałbrzych do drogi S3 na wysokości Bolkowa. Chodzi o odtwarzanie linii kolejowych dla ruchu pasażerskiego, o program budowy chodników w gminach, gazyfikację gmin, pozyskiwanie środków na renowację zabytków, w tym na perłę architektury, jaką jest nasza świdnicka katedra – mówił poseł Michał Dworczyk.

Wraz z obecnymi na konferencji pozostałymi kandydatami, Michał Dworczyk przypominał: Przez cztery lata daliśmy dowód tego, że jesteśmy partią wiarygodną, że wywiązujemy się z zaciągniętych zobowiązań. Można lubić Prawo i Sprawiedliwość lub nie, może nasz program się podobać lub nie, ale wszyscy muszą przyznać, że dotrzymujemy słowa w realizacji naszych programów. I tak będzie również w kolejnej kadencji.

O udział w wyborach i poparcie prosili także kandydaci PiS do Senatu, w tym senator Aleksander Szwed – kandydat z okręgu ząbkowicko-kłodzko-świdnickiego. Dziękuję mieszkańcom i samorządowcom za tę merytoryczną dyskusję, która odbyliśmy w trakcie tej kampanii i wierzę, że 13 października pójdą państwo i zagłosują ponownie na Prawo i Sprawiedliwość po to, by ten dobry czas dla Polski mógł trwać – mówił kandydat.

Kampanię wyborczą prowadził także w ostatnich dniach i godzinach ząbkowicki kandydat na posła Marcin Gwóźdź. 30 września br., w trakcie spotkania z mieszkańcami Ząbkowic Śląskich Marcin Gwóźdź mówił m.in.: Prawo i Sprawiedliwość będzie, jak dotąd, wywiązywać się z deklaracji wyborczych, wśród których są m.in. budowa drogi ekspresowej S8 oraz powołanie w Ząbkowicach Śląskich dużego obszaru inwestycyjnego tworzącego miejsca pracy. Dzisiaj wieczorem, na profilu społecznościowym Marcin Gwóźdź napisał: Przyjaciele! Przed nami wybory do Sejmu RP. Wybory niezwykle istotne, które zdecydują o naszej przyszłości na kolejne 4 lata. Proszę o Wasze zaufanie i głos na miejsce nr 5 na liście Prawa i Sprawiedliwości.

13 października 2019 r. lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7:00 – 21:00. Wszelkie informacje dotyczące procedur wyborczych znajdziecie w serwisie informacyjnym Państwowej Komisji Wyborczej.

Komentarze

Zostaw swój komentarz