KULTURA

Czarny świt

0

Może do twarzy mi w cierpieniu i samotności. Mówią, teraz jest twój czas. Biorę jeden głębszy wdech. Oddaję się bezsenności, jest wierna mi od lat. I modlę się o lepszy dzień, o lżejszą głowę, błogi sen. Choć w środku wszystko drży, miało być łatwe, miało być proste. Na zakrętach ścigam się z samą sobą, dogoń mnie. Miało być ważne, stałe na zawsze, przecież oni to nie my. Nas omijał czarny świt, zabrakło nam o włos. Nie wezmę od ciebie nic. Wyjdę stąd tak jak stoję. Spróbuję nie patrzeć w tył. Uformuję nową mnie z odłamków co pozostały i strzepnę z ramion pył. Codziennie krok za krokiem będę stawiać choćby w ogień. Przyjmę wszystko albo nic.

„Czarny Świt” – jak mówi Ania Karwan, to najtrudniejszy utwór, jaki przyszło jej zaśpiewać. „Czasem wiara i walka okazują się niewystarczające, by coś czego pragniesz trwało. Wtedy bardzo ciężko jest pogodzić się ze stratą i uniknąć obwiniania siebie. Nagrywając „Czarny Świt” targały mną bardzo silne emocje. Trudno było przez nie przebrnąć bez poruszenia najczulszych strun. Rozstanie z człowiekiem, którego kochasz nigdy nie jest łatwe. Nagranie tej piosenki to była prawdziwa walka, którą toczyłam przede wszystkim z samą sobą.” – mówi wokalistka. Za reżyserię i realizację teledysku był odpowiedzialny z najlepszych fotografów w Polsce – Marek Straszewski. Udało mu się udokumentować emocje towarzyszące wokalistce przy nagrywaniu klipu. Ania Karwan na dobre zaistniała na rynku muzycznym dzięki siódmej edycji „The Voice of Poland”, w którym okrzyknięto ją wschodzącą divą polskiej sceny muzycznej. Jest utalentowaną artystką. Jej atutem jest swoista bezpośredniość, bezpretensjonalność. Ania nie zadziwia skalą głosu, nie eksperymentuje, ale spokojnie, bez pośpiechu opowiada historie „z życia wzięte”. Swą muzykę kieruje do ludzi prostych, a zarazem dojrzałych, wrażliwych. I o nich też śpiewa. To jedna z tych płyt, które powstały pod wpływem serca, a nie rozumu. Bawi się błogostanem i niepokojem, słodyczą i goryczą, szpetotą i pięknem.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz